Pozor Slováci! Je málo pitnej vody, tu vám možno nepotečie

Slovensko zažíva horúce a suché leto, čo sa odrazilo na nedostatku pitnej vody vo viacerých častiach na Slovensku. Informuje o tom portál spravy.rtvs.sk

Hovorí sa o Záhorí a všetkých okresoch východného Slovenska, kde je problém s pitnou vodou.

Vodárne pre slabý tlak a nedostatok pitnej vody neodporúčajú polievať záhrady, napúšťať bazény či umývať autá pitnou vodou.

„Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) pravidelne monitoruje stav zásob cez deväť menších závodov. Hladiny vody klesajú a dodávky sú komplikovanejšie vo všetkých okresoch Prešovského a Košického kraja.

„Najviac ohrozenými oblasťami sú obce, ktoré nie sú napojené na verejný vodovod a zásobovanie pitnou vodou riešia domovými studňami, ktoré vysychajú. Starostovia sa preto na nás obracajú s požiadavkou dodávky pitnej vody cisternami,“ uvádza vo vyjadrení VVS.

Ide napríklad o obec Hrušov v Rožňavskom okrese, či Žehňa v Prešovskom okrese. Na východe Slovenska sa hovorí aj o vybudovaní nového vodného zdroja, ktorý by zvládol obslúžiť celý región.“ uvádza portál spravy.rtvs.sk

„Nikdy ma ani nenapadlo, aby som záhradu nepolievala pitnou vodou, vždy len dažďovou ,keď sa minú zásoby v sudoch tak naplníme sud vodou zo studne ,ale aj tou polejem len to najnutnejsie“ píše Oľga.

„Nepúšťať vodu , stiahnuť kúrenie , nepoužívať plyn dlho , ešte čo nemáme , do toho covid opice kengury a čo ešte , zákazte nám piť vodu, dýchať vzduch v lese , ja už nemám slov“ píše Daniel.

„Aj napriek tomu že máme najväčšie zásoby pitnej vody v Europe……s ktorými už dávno západ počíta??????“ pýta sa Rišo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *