Poslankyňa to už nevydržala: Matovičovi buďte vďační, pretože má cit a nerobte z neho blázna!

Poslankyňa OĽANO Monika Kavecká si dnes obraňovala svojho straníckeho šéfa a tvrdí, že si na ňom robí opozícia iba PR a mali by mu byť za to vďační.

Podľa Kaveckej je Matovič citlivý človek, ktorý si v roku 2020 povedal, že urobí všetko preto, aby na Slovensku ľudia neumierali.

Kavecká hovorí, že Matovič sa nepozeral na peniaze, ale robil všetko preto, aby ľudia neumierali. Následne urobil celoplošné testovanie za stovky miliónov či očkovaciu kampaň. Štát to stálo obrovské peniaze a efekt bol minimálny, ak nie ešte horší.

Minister financií Igor Matovič dnes v parlament obhajoval to, že si jeho vláda požičala rekordných 12 miliárd eur a štátny dlh tak stúpol na viac ako 60%.

„To, že sme zvýšili hrubý dlh v čase, keď sme si vedeli požičať na trhu za nulové úroky je na chválu tejto vlády. To nie je na hanbu.“ hovoril Matovič s tým, že Fico a Pellegirni klamú svojich voličov.

Podľa Matoviča takto jeho vláda ušetrila peniaze Slovákom.

„Takže keď vás naďalej bude niekto haniť, kolegovia z koalície, za to, že sme zadlžili Slovensko, tak povedzte, chváľte nás za to. Lebo sme si v čase, keď sme si požičiavali za nulové úroky, napožičiavali čo najviac, aby sme ušetrili v čase, kedy pôžičky budú výrazne drahšie.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *