USA okráda Európu, ktorá by sa mala vymaniť z jej područia a byť slobodná, tvrdia z Ruska

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev opäť kritizuje vzťah medzi USA a Európou. Na sociálnej sieti Telegram napísal status.

Podľa neho „manželstvo medzi USA a EÚ,“ nemôže skončiť inak ako „rozvodom,“ a to najmä preto, že sa Amerika voči Únii dlhodobo chová ako „alfa samec.“ Amerika podľa neho „sprosto okráda Európu.“ 

Ruský exprezident poukázal aj na to, že Amerika prijíma zákony, ktoré sú len v jej prospech. O svoje astronomické zisky z vojny na Ukrajine sa s nikým deliť neplánuje. Zatiaľ, čo Únia v tichosti a odovzdane krváca.

„EÚ by sa so svojím partnerom, ktorý ju neustále podvádza, mohla rozísť a začať nový život v slobode. Na to ale jej predstavitelia nemajú dostatok odvahy a testosterónu.“

Bývalý ruský prezident tiež varoval NATO pred tým, aby Ukrajine poskytovalo protiraketové obranné systémy Patriot. Alianciu označil za „zločinecký subjekt,“ ktorý podporuje „ukrajinských fanatikov.“

Počet padlých ukrajinských vojakov neprevyšuje 13 000, tvrdí Kyjev. Civilistov zabili okupanti podstatne viac

Počet padlých ukrajinských vojakov od začiatku ruskej invázie neprevyšuje 13-tisíc, uviedol podľa agentúry Unian zástupca šéfa ukrajinskej prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoljak. Najväčšie straty ukrajinskej armády tvoria zranenia, dodal. Civilné obete na Ukrajine podľa neho ale presiahli už 20-tisíc.

Podoljak reagoval na vyjadrenie predsedníčky Európskej komisie (EK) Ursuly von der Leyenovej, ktorá tento týždeň hovorila o 100 000 padlých ukrajinských vojakoch. EK následne jej vyjadrenie upravila a vetu o padlých z neho vyňala. Hovorkyňa vysvetlila, že pôvodné vyjadrenie bolo nepresné, pretože uvedený počet mal opisovať celkové straty ukrajinskej armády, teda zabitých aj ranených vojakov.

USA uzavreli zmluvu za 430 miliónov dolárov na výrobu ďalších raketometov HIMARS

Americké ministerstvo obrany uzavrelo zmluvu za necelých 431 miliónov dolárov so spoločnosťou Lockheed Martin. Tá má vyrobiť dodatočné raketomety HIMARS. Ministerstvo o tom informovalo na svojich webových stránkach. Dokončenie výroby by sa malo uskutočniť na konci roka 2025.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *