Pomoc Zelenskému slabne: Veľké štáty nesľúbili Ukrajine v júli žiadnu vojenskú pomoc

Portál Politico upozorňuje, že vojenská pomoc veľkých európskych krajín pre Ukrajinu klesá už od apríla.

Šesť najväčších štátov v Európe – Británia, Francúzsko, Nemecko, Španielsko, Taliansko a Poľsko v mesiaci júl vôbec po prvý raz od začiatku ruskej invázie neposkytli Ukrajine žiadne nové vojenské záväzky.

Ako upozorňuje Politico, vojenská pomoc klesá práve v čase, keď Kyjev ohlasuje plány na veľkú protiofenzívu.

OSN musí zabezpečiť Záporožskú jadrovú elektráreň, horekuje Zelenskyj

Organizácia Spojených národov (OSN) musí zaistiť bezpečnosť ukrajinskej Záporožskej jadrovej elektrárne a jej oslobodenie od ruských vojsk, uviedol dnes po stretnutí s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Varoval, že útoky na elektráreň by mohli mať katastrofické následky pre celý svet.

„OSN musí zaistiť bezpečnosť tohto strategického objektu, jeho demilitarizáciu a úplné oslobodenie od ruských vojakov,“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti Telegram po stretnutí s Guterresom v ukrajinskom Ľvove.

„Tento vedomý teror zo strany agresora môže mať globálne katastrofické dôsledky pre celý svet,“ zdôraznil ukrajinský prezident, ktorý Rusko v súvislosti so Záporožskou jadrovou elektrárňou viní z terorizmu a jadrového vydierania.

Čiernomorská flotila má nového veliteľa. Putin predchádzajúceho vyhodil po fiasku na Kryme

Čiernomorská flotila ruského vojenského námorníctva má nového veliteľa, viceadmirála Viktora Sokolova, ktorý donedávna velil námornej akadémii. O personálnych zmenách informovali ruské médiá. Ide o jeden z najvýznamnejších „vyhadzovov“ od začiatku invázie na Ukrajinu, píše web Express. Agentúra Reuters dáva vymenovanie nového veliteľa do súvislosti so sériou výbuchov na ruských základniach na polostrove.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *