Polícia navštívila Slováka, ktorý plánoval masovú vraždu na Spiši. Video z celej akcie tu

Policajné komando zadržalo Slováka, ktorý sa vo videách vyhrážal plánovaním masovej vraždy na Spiši. Video z celej akcie zverejnili.

„V noci zo štvrtka na piatok (26. – 27. mája 2022) vykonala národná kriminálna agentúra s útvarom osobitného určenia (Lynx Commando) zaisťovaciu akciu s krycím názvom „PAS“. Zameraná bola na zadržanie osoby, ktorá sa mala na sociálnych sieťach vyhrážať plánovaním masovej vraždy na Spiši.

K zadržaniu osoby výrazne prispel odbor kriminálnej polície okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi. Vykonali sme tiež domovú prehliadku, pri ktorej sme zaistili rozhodujúce digitálne stopy.

Z doposiaľ vykonaných vyšetrovacích úkonov vyplýva, že hrozba teroristického útoku súvisiaca s videami na YouTube, ktoré sa posledné dni šírili internetom, je definitívne a jednoznačne odvrátená!

Zadržaná bola jedna osoba, nejde však o Aleša Š. (ako to prezentoval názov užívateľského účtu na portáli YouTube). V tejto súvislosti žiadame verejnosť, aby bola pri manipulácii s obsahom na sociálnych sieťach a v celom internetovom priestore mimoriadne ostražitá. Každá informácia sprístupnená širokému spektru užívateľov sociálnych sietí a internetového priestoru je mimoriadne náchylná na zneužitie.

V súčasnom štádiu trestného konania nebudeme zverejňovať žiadne ďalšie informácie, no v momente, keď to procesná situácia dovolí, poskytneme viac.“ informuje polícia.