Polícia bude aktívne riešiť vyhrážky LGBTI ľuďom na internete. Toto vám hrozí!

Polícia na sociálnej sieti varuje všetkých, ktorí budú písať výhražné a protizákonné správy ľuďom z LGBTI komunity, že vytvorí sieň slávy a ich správy či komentáre bude okrem zverejňovania aj riešiť samotná polícia podľa zákona.

Reaguje tak na posledné udalosti, kedy 19-ročný mladík zastrelil dvoch homosexuálov pred LGBTI podnikom Tepláreň v Bratislave.

Po tomto dni mali ľudia z LGBTI komunity, ktorí sa vyjadrovali na sociálnych sieťach dostávať vyhrážky či byť napádaní na internete.

„Niektoré osoby sa asi domnievajú, že na sociálne siete sa nevzťahujú paragrafy. Správu, ktorú vidíte nižšie, dostalo viacero príslušníkov LGBT komunity, ktorí v reakcii na smrť dvoch mladých mužov v komentároch či príspevkov odsudzovali nenávisť voči menšinám.

A toto je odpoveď? Ďalšie vyhrážky? Ďalšia nenávisť? Veľmi radi na tejto stránke spravíme „sieň slávy“ tým, ktorí takéto zlo v našej spoločnosti rozosievajú. Nech ich okolie vidí, s akými ľuďmi má dočinenia.“ píše Polícia.

„Všetky nenávistné komentáre preposielame kolegom z NAKA, ktorí ich obsah vyhodnocujú. V prípade, že zhodnotia, že by mohlo ísť o priestupok alebo trestný čin, budú voči konkrétnej osobe ďalej postupovať v zmysle platnej legislatívy.

Je našim primárnym záujmom, aby sa občania na Slovensku cítili bezpečne. A to všetci bez rozdielu“ dodávajú policajti.

Nie všetkým sa však ochrana LGBTI komunity páči a veľa Slovákov to na sociálnych sieťach v diskusii ďalej kritizuje:

„Čo zavrú ma,že vždy budem uznávať,že rodinu tvorí muž+žena a tie bludy nech si nechajú.Idú voľby treba trochu zamiešať karty.Polícia je len hanbou Slovenska.“ píše Ladislav v diskusii.

„Z toho , čo sa tu deje , vychádza jedno.Potlacaju sa práva rodiny ! Rodina je základná bunka spoločnosti,skladá sa z muža a ženy ! Čo nám tu podsuvate , aké bezprávie sa deje ? Zopár ľudí je , ktorí posielajú vyhrážky ! Koľko telefonátov je o nahlásení bomby ? Budeme riešiť zopár bláznov ,ktorí sa nespracu do kože ? Nestačí ich vypátrať a potrestať ? Takže o chvíľu budú heterosexuáli bojovať za svoje práva ?“ píše Edita.

„Takýmto poburovanim a pretláčaním tejto menšiny, len kreslia politici a prezidentka terč na chrbát takto orientovaných ľudí. To ste tak slepí, že to nevidíte, tí ktorých sa to týka? To naozaj?“ dodáva Edita.

Marian si však myslí, že by polícia mala na internete viac konať „Treba posilniť kapacity a riešiť internet podstatne viac. Aj v posledných dňoch keď sa človek pozrie na diskusie, je tu veľké množstvo ľudí s reálnymi profilmi, ktorí sa z udalosti v Bratislave smejú, obhajujú útočníka, či šíria ďalšiu nenávisť voči LGBT komunite. Treba to začať viac postihovať tu a aj medzi politikmi, ktorí vedome nenávisť rozširujú ako súčasť svojej kampane..“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *