Orbán: Európa krváca a Rusko? Vôbec nepadlo na kolená a zarába dobre peniaze

Premiér Viktor Orbán na štvrtkom summite v Prahe opäť hovoril o zmene stratégie Európskej komisie v súvislosti s energetickými sankciami proti Rusku. Orbán je známy tým, že má blízky vzťah s Putinom a kritizuje sankcie proti Rusku. Tie podľa neho viac ubližujú Európe ako Moskve.

Podľa maďarského premiéra Viktora Orbána sankcie Európskej únie uvalené na Rusko nesplnili očakávania.

Orbán v Prahe vo svojom prejave svojim európskym partnerom pripomenul, že sankcie nepriniesli ukončenie vojny, ktorá sa začala pred viac ako siedmimi mesiacmi. Tvrdil, že “Európa pomaly krváca”, zatiaľ čo “Rusko medzitým dobre zarába”.

Vedúci predstavitelia EÚ vrátane zástupcov Arménska a Azerbajdžanu, tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a britskej premiérky Liz Trussovej diskutovali o veľkej pravdepodobnosti nedostatku plynu a elektriny v celej Európe v nadchádzajúcich mesiacoch, keďže kontinent pociťuje tlak vlastných energetických sankcií uvalených na Rusko.

“Maďarsko predtým bojovalo za výnimku z ropného embarga a sankcií a v posledných dňoch sa nám podarilo dosiahnuť, že nové sankcie sa nevzťahujú na maďarskú jadrovú energiu ani na dodávky plynu do Maďarska,” uviedol Orbán vo videu na Facebooku po stretnutí.

“Sankcie však prudko zvýšili ceny energií, čo má vplyv aj na Maďarsko,” upozornil.

“Ceny sú takmer nedostupné, Rusko vôbec nekleslo na kolená, zatiaľ čo európske ekonomiky krvácajú,” zdôraznil Orbán, ktorý je dlhodobým kritikom sankcií uvalených na Rusko a vyzval Európsku komisiu na zmenu smerovania.

“Je zrejmé, že politiku sankcií treba zmeniť, a o to pôjde na ďalších stretnutiach,” dodal.

„Norma EÚ skončila. Dosiahli sme ciele Maďarska!“ napísal Viktor Orbán po summite v Prahe a zdieľal video:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *