Od Kotlebu chceli, aby poslal syna do školy v rúšku. Asi si viete predstaviť, ako to dopadlo

Šéf ĽSNS Marian Kotleba je známy odporca očkovania či nosenia rúšok a respirátorov. Práve tie sme museli nosiť počas čias pandémie, ktorá ako by skončila dňom, keď začala vojna na Ukrajine.

Kotleba sa teraz podelil o situáciu, ktorá nastala v škole, kam chodí jeho syn Ľudovít. Škola žiadala, aby deti prišli v rúškach, pretože mali navštíviť divadlo, čo šéf pronárodnej strany okamžite odmietol a synovi rúško nedal.

„Ešte včera večer (v nedeľu) mi na EduPage prišla správa zo školy, do ktorej chodí môj syn Ľudko. Vraj dôležité upozornenie, že dnes pri návšteve divadla musia mať deti, z dôvodu vysokej chorobnosti, nasadené rúško. Skoro som odpadol.“ informuje Kotleba.

Nakoniec sa však ukázalo, že rúška nežiadala škola, ale niektorí rodičia detí „Samozrejme, Ľudko išiel do školy bez rúška. Veď dnes to už aj najväčší zástancovia rúšok a respirátorov priznávajú, že rúška len škodia a proti vírusom nepomáhajú vôbec. Našťastie, pri následnej komunikácii s triednou učiteľkou sa ukázalo, že rúška povinné neboli, len niektorí príliš iniciatívni rodičia si takú možnosť od školy žiadali.“ vysvetľuje.

„Prečo to vlastne píšem? Aby som povzbudil všetkých, ktorým sa môže podobná situácia tiež stať. Žiadne rúška deťom do školy dávať nemusíte. A aj pre budúcnosť je najdôležitejšie zo všetkého zachovať si chladnú hlavu, a akýkoľvek pokus o návrat nezmyselných rúškovacích alebo testovacích opatrení odmietnuť hneď od začiatku. Aby ani len nerozmýšľali nad tým, že vás k týmto opatreniam donútia. O to viac vaše deti.

My nemôžeme dovoliť, aby pod akoukoľvek zámienkou sa opäť pokúšali zotročiť nielen nás, ale najmä deti. Boj za slobodu totiž musí trvať stále. Buďte pripravení, buďte odvážni!“ dodáva na záver Marian Kotleba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *