Nulový rešpekt voči EÚ?! Salvini vyzval šéfku Európskej komisie, aby odstúpila

Šéf talianskej pravicovej strany Matteo Salvini, ktorý je známy svojou kritikou Európskej únie či migrácie, vyzval šéfku Európskej komisie, aby odstúpila alebo sa ospravedlnila.

Stalo sa tak po tom, ako predsedníčka EK spravila narážky na dôsledky zvolenia talianskych krajne pravicových strán, ktoré podľa nej porušujú demokratické princípy.

„Bola to hrozba, vydieranie či inštitucionálne šikanovanie? Predsedníčka sa musí buď ospravedlniť alebo odstúpiť,“ uviedol Salvini pre sobotňajšie vydanie denníka Corriere della Sera.

Zakladateľ Pink Floyd zrušil koncerty v Poľsku po kritike za výroky o Ukrajine

Zakladajúci člen britskej hudobnej skupiny Pink Floyd Roger Waters zrušil svoje koncerty v Poľsku po tom, čo v krajine vyvolali kritiku jeho názory na ruskú inváziu na Ukrajinu. Informovala o tom dnes agentúra AP. Podľa manažéra haly Tauron Arena v Krakove, ktorá mala v apríli hostiť dva Watersove koncerty, sa vystúpenie britskej rockovej legendy neuskutoční. Webová stránka k hudobníkovi turné s názvom This Is Not a Drill (Toto nie je cvičenie) tiež vyradila zo zverejneného programu koncerty plánované na 21. a 22. apríla budúceho roka.

Waters začiatkom septembra napísal otvorený list manželke ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, v ktorom obvinil „extrémnych nacionalistov“ na Ukrajine, že priviedli krajinu „na cestu do tejto zničujúcej vojny“. Kritizoval aj Západ za dodávky zbraní Ukrajine a NATO, že podľa neho provokovalo Rusko. Kopíroval tak názory, ktoré o svojej invázii na Ukrajinu šíri Kremeľ.

Lavrov v OSN obvinil Západ, že sa snaží zničiť a rozdeliť Rusko

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov v dnešnom prejave pred Valným zhromaždením OSN obvinil Západ, že sa snaží zničiť a rozdeliť Rusko. Vyhlásil, že západná rusofóbia teraz nadobudla „nebývalé a groteskné rozmery“. Ohradil sa tiež proti kritike terajších pod dohľadom Moskvy organizovaných hlasovaní v okupovaných častiach Ukrajiny o pripojení k Rusku, informovala agentúra TASS.

„Už sa neostýchajú otvorene vyhlasovať, že majú v úmysle nielen spôsobiť našej krajine vojenskú porážku, ale aj zničiť a rozdeliť Rusko. Inými slovami, aby Rusko zmizlo z politickej mapy sveta ako príliš nezávislý geopolitický subjekt,“ povedal Lavrov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *