Nové benzínové či naftové auto si po roku 2035 nekúpite, rozhodli v EÚ. Ľudia dúfajú, že vtedy EÚ už nebude

Zelená politika Európskej únie pokračuje a najnovšie sa členské štáty EÚ dohodli s európskym parlamentom, že od roku 2035 si nové benzínové či naftové auto nekúpite.

Cieľom je zákaz predaja nových áut, ktoré vypúšťajú skleníkové plyny. Podrobnejšie o tom informuje Rada Európskej únie.

Ojazdených áut sa táto požiadavka týkať nemá. Podľa zverejnených informácií bude možné aktuálne rozhodnutie opätovne preskúmať v roku 2026.

Faktom však je, že po roku 2035 si teda v Európskej únii nebudeme môcť kúpiť nové auto, ktoré jazdí na benzín či naftu.

Ľudia na sociálnych sieťach tomu nechcú veriť alebo píšu, že dúfajú, že do tohto roku Európska únia už existovať nebude.

„.dúfam že dovtedy EU nebude.“ píše Marián.

„Budeme radi ak si kúpime aspoň ojazdené. Počkať, to budú na trhu akurát tie zmätky čo vyrobili posledné dva roky, 3 mesiace odstavené na parkovisku a domontovávané diely.“ píše Martin.

„Drviva vacsina sveta moze dalej vynasat smeti do riek a jazdit na hocicom. Kolko ma europa podiel na tomto? 1-2-3% ? Tak nejak“ zamýšľa sa Matej.

„To mi trošku pripomína tie heslá a články s nedávnej minulosti…Len ak sa dáme zaočkovať, budeme si môcť opäť užívať radosť zo spoločných koncertov a rodinných osláv…Ondrej Kandráč.“ píše Vladimír.

„Treba predtým kúpiť nové auto.   Len ktovie čo to bude za auto keď už na tieto nové autá sa nedá pozerať čo s nimi stvárajú.   Ešte 10 rokov dozadu tie autá za niečo stáli.  “ píše Martin.

„Bruselsky Green deal nas vedie teda do peknych sraciek. Krasne to vidiet napriklad na dnesnej cene elektriny …“ napísal Tomáš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *