Nemeckým rodinám prišli nové platby za plyn. Ceny sú 35krát vyššie a Nemcov to položí na kolená

Teplo sa v Nemecku stane pravým luxusom a obyčajných ľudí dostane do existenčných problémov, píšu nemecké médiá. Nemci totiž dostávajú nové rozpisy platieb záloh na plyn a sú bez rozdielu v šoku. Mnoho z nich netuší, z čoho mesačné platby zaplatia.

Rodina Hensmannova z päťdesiattisícového Hildenu v Severnom Porýní-Vestfálsku platila doteraz zálohu vo výške 92 eur / mesiac za plyn. Od novembra má platiť 3192 eur, čo je 35-krát viac ako doteraz, píše server týždenníka Focus. Hensmannovi nie sú sami. Podobné šoky zažívajú ľudia po celom Nemecku.

Sedemdesiatdvaročná penzistka Edith Walzová z Dannenbergu v spolkovej krajine Dolné Sasko tiež netuší, čo bude robiť. „U spoločnosti E.ON som doteraz platila za plyn 87 eur . Teraz mi to zvýšili na neuveriteľných 913,13 eura“

Renate Slomaová z Berlína doteraz platila mesačné zálohy za plyn vo výške 85 eur, teraz by mala platiť 883 eur, čo je suma, ktorá je vyššia ako jej mesačné nájomné. „Nechápem, z čoho to zaplatím. Taký vysoký dôchodok nemám,“ povedala.

V šoku je aj Stefanie Wegenerová, ktorá má od októbra platiť mesačne za plyn 1113 eur. To je podľa jej slov viac, než robí mesačná splátka hypotéky za jej dom.

Spotrebiteľské centrum vysvetľuje, že ak si spoločnosť vyhradila právo na zmenu ceny, môže ju zvýšiť. „Plyn musí obstarávať za aktuálne, extrémne vysoké trhové ceny a regionálny dodávateľ na to nemá žiadny vplyv, a to ani na to, či kabinet zavedie daň za plyn,“ uviedol dodávateľ plynu, spoločnosť Mitgas, ktorého zákazníčkou je Renate Slomaová.

Denník Bild upozorňuje, že horor nezažívajú len bežní spotrebitelia, ale aj podnikatelia. Andreas Stumpf z Olpe v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko je partnerom v spoločnosti na spracovanie kovov. „Vyrábame bezšvíkové medené rúrky. Plyn potrebujeme pre pece, bez ktorých sa nedá vyrobiť ani jediná rúrka. Máme spotrebu plynu okolo 4 000 000 kWh. Netuším, čo budeme robiť, pretože pre nás sa zvýšila cena plynu o viac ako 1000 percent. To nemôžeme preniesť na našich zákazníkov,“ uviedol.

2 Replies to “Nemeckým rodinám prišli nové platby za plyn. Ceny sú 35krát vyššie a Nemcov to položí na kolená

  1. Dobre im tak, čo poviete? Majú iba to čo sami chceli, či nie? Nechcú Ruský plyn? Tak teraz nech neplačú. Nemecko urobilo historickú chybu v roku pána 1990 keď prišlo k jeho zjednoteniu!!! Mali vtedy požadovať vystúpenie z NATO a neutralitu!!! To by ich dnes ochránilo pred debilmi z Bruselu. Takto musia počúvať, lebo darebácky štát USA ich stále riadi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *