Nemecký minister: V 15 stupňoch vo svetri neumrieme! Musíme vypnúť plyn a ropu z Ruska, aby bola Európa slobodná!

Západní liberálnejší politici v EÚ vyzývajú, aby obyvatelia menej kúrili a šetrili tak plyn. Takouto metódou minieme podľa nich menej plynu, čím pošleme ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi menej peňazí a nebudeme tak vraj platiť jeho vojnu na Ukrajine.

Nemecký minister hospodárstva Peter Hauk vyhlásil, že v 15 stupňov je možné vydržať vo svetri a nikto na to ešte neumrel „ale niekde ľudia umierajú!“.

„A preto hovorím! Musíme vypnúť Putinovi kohútik peňazí a zároveň nám vypnúť kohútik s plynom a ropou z Ruska, aby sloboda konečne mala v Európe šancu!“ vyhlásil.

Bloomberg: Dôverný dokument pre ruskú vládu varuje pred hlbokými dopadmi sankcií

Dôverný dokument pre ruskú vládu varuje pred hlbokými a dlhotrvajúcimi dopadmi západných sankcií na ruskú ekonomiku. Kontrastuje tak s optimistickými verejnými vyhláseniami ruských činiteľov. Informuje o tom agentúra Bloomberg, ktorá získala prístup ku kópii tohto dokumentu. Rusko podľa neho čelí prudkému poklesu produkcie v kľúčových odvetviach a rozsiahlemu odlivu mozgov.

Biden by neoznačil Rusko za sponzora terorizmu

Americký prezident Joe Biden sa domnieva, že Rusko by nemalo byť označené za štát sponzorujúci terorizmus, uviedla dnes agentúra Reuters. Na udelenie nálepky nalieha Ukrajina, ktorá čelí ruskej invázii, a tiež niektorí americkí zákonodarcovia, zatiaľ čo Moskva hrozí, že v takom prípade by prerušila diplomatické vzťahy so Spojenými štátmi.

„Nie,“ odpovedal Biden reportérom v Bielom dome na otázku, či by Rusko malo byť označené za štátneho sponzora terorizmu.

Rusko minulý mesiac znovu varovalo Spojené štáty pred krokmi, ktoré by mohli viesť k prerušeniu diplomatických vzťahov. „Ak k tomu dôjde (označenie Ruska za sponzora terorizmu), bude to znamenať, že sa Washington dostal do bodu, z ktorého niet návratu,“ povedal štátnej agentúre TASS Alexander Darčijev, šéf odboru Severnej Ameriky na ruskom ministerstve zahraničia. Moskva na to už americkú stranu upozornila, dodal diplomat.

2 Replies to “Nemecký minister: V 15 stupňoch vo svetri neumrieme! Musíme vypnúť plyn a ropu z Ruska, aby bola Európa slobodná!

  1. Taký blázni ako aj tento Nemec doj.bali celú Európu a teraz rozprávajú rozprávky typu:15 Stupňov že vraj stačí keď si oblečie doma sveter len aby sme ukázali Rusom aký sme slobodný!Ukážete akurát to aký ste sprostý,zabednený a kôli ukrajinským Banderovským nacistom ľudia budú doma mrznúť kôli takýmto bláznom ktorý si chcú dokázať aký sú dutý a tupý!Všetci ľudia by sa mali postaviť v celej Európske únii a vypratať všetkých debilných politikov ktorý zavinili túto situáciu s plynom a ropou!Tu predsa nejde len o tých posratých 15 stupňov doma,ale ohrozenie ekonomiky, nakoľko všetky veľké fabriky idú na ruský plyn a nie na nemecké reči!Potrestať všetkých politikov ktorý spôsobili túto katastrófu lebo ináč sa toto nedá nazvať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *