Nemci vyšli do ulíc: Chceme mier s Ruskom a vyhnať armádu USA z Nemecka!

V západnej Európe, konkrétne v Nemecku či Rakúsku sa začínajú ozývať ľudia, ktorí protestujú proti politike USA či NATO. Odmietajú na svojich protestoch však ruské zástavy či podporu vojny na Ukrajine.

„Prosíme aby ste neprovokovali políciu a nezabúdali, že ruské zástavy a prejavy podpory ruských ozbrojených síl nie sú vítané!“ vyhlásil do ampliónu jeden z organizátorov protestu proti dominancii Spojených štátov a NATO na východe Nemecka.

„Nemecko slúži ako bábka výlučne záujmom Spojených štátov a NATO,“ oznámil prvý rečník zhromaždeniu pozostávajúcemu najmä zo študentov, rodín s deťmi a seniorov. 

Niekde stovky či desiatky protestujúcich po celom Nemecku držali rôzne transparenty ukončení vojny, proti ruským sankciám či vyháňali amerických vojakov.

„Politika embarga uvaleného na Rusko úplne zlyhala a je katastrofálne namierená proti nám,“ pokračoval rečník, ktorý nezabudol spomenúť holokaust, pričom vojnu na Ukrajine označil za „raj“ pre „vojnových štváčov, zbrojovky a šmelinárov“. 

„Žiadame, aby vojnoví štváči z NATO prestali rozdúchavať konflikt medzi Nemeckom a Ruskom či Ukrajinou a Ruskom,“ povedala na zhromaždení v Lipsku pre Financial Times dôchodkyňa Sabine Kunzeová.

V ruke zvierala hnedú kartónovú ceduľu, na ktorej stálo: „Mier s Ruskom“. „Žiadame normalizáciu cien plynu a elektriny,“ dodala dôchodkyňa a pokračovala spŕškou krívd vrátane toho, že malých Nemcov „huckajú v škôlkach proti ruským deťom“. „Rada sa s vami porozprávam, pretože ľudia musia pochopiť, nie sme nacisti. My chceme mier,“ dodala účastníčka protestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *