Nemajú rešpekt pred USA? Čína začala brutálne vojenské cvičenie! Hrozivé rakety lietajú jedna za druhou

Americká politička Nancy Pelosiová navštívila Taiwan, ktorý je ostrovom pri Číne a tá okamžite reaguje, že USA za to zaplatia.

Čína začala prudké vojenské cvičenia a na smerom na Taiwan mieria rakety.

Čína vo štvrtok vypálila niekoľko rakiet smerom k vodám blízko severovýchodného a juhozápadného Taiwanu, uviedlo ostrovné ministerstvo obrany. Peking tak splnil svoj sľub, že ostrov zaplatí cenu za to, že bude hostiť predsedníčku Snemovne reprezentantov USA Nancy Pelosiovú. Informuje o tom CNN.

Čína potvrdila, že vypálila počas cvičenia balistické rakety s konvenčnými hlavicami. Agentúra Reuters s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje Taiwanu oznámila, že išlo o rakety Dongfeng. Vypálené boli o 13:56 miestneho času a dopadli severovýchodne a juhozápadne od ostrova.

Ostré streľby čínskeho ďalekonosného delostrelectva na východe Taiwanského prielivu začali o 13. hodine. Čínske Východné veliteľstvo oznámilo, že sa dosiahli očakávané výsledky. Reportéri AFP na ostrove Pingtan videli vypálenie rakiet, ktoré zanechali obláčiky dymu.

Vplyv dvoch rakiet do oblasti ostrovčekov Macu potvrdilo taiwanské ministerstvo obrany. Uviedlo tiež, že čínske lode niekoľkokrát prekročili líniu oddeľujúcu v prielive čínskej výsostnej vody od taiwanských.

Čínske Východné veliteľstvo neskôr oznámilo, že ostré streľby ukončilo.

Kvôli manévrom bolo odklonených cez 900 letov na 18 vzdušných cestách.

USA vyslali do oblasti lietadlovú loď USS Ronald Reagan. Mieri tam z Filipínskeho mora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *