Naivný Putin? Pozrite sa, čo odkázal svetu: Nevzdáme sa! Sankcie prekonáme a vytvoríme nové riešenia

Sankcie Západu proti Rusku sú pre Putina veľkým problémom, ten však tvrdí, že jeho krajina bude pracovať a všetky ich prekoná. Nedá sa postaviť taký „obrovský plot“, ktorý by Rusko izoloval od zvyšku sveta, dodal. 

„Je jasné, že toto bude pre našu krajinu veľký problém,“ povedal Putin pre Interfax o západných sankciách. „Nielenže sa nevzdáme… To určite nie. Práve naopak – a aj keď priznávame, že pred nami je kolosálna kopa ťažkostí, budeme intenzívne a profesionálne pracovať na nových riešeniach,“ dodal k téme sankcií, ktoré zaviedol Západ proti Rusku za to, že vedie vojnu na Ukrajine.

EÚ schválila ďalších 504 miliónov dolárov na zbrane pre Ukrajinu

Ministri zahraničia Európskej únie schválili ďalších 500 miliónov eur (504 miliónov dolárov) na dodávky zbraní Ukrajine, čím sa bezpečnostná podpora bloku od 24. februára, keď Rusko napadlo Ukrajinu, zvýšila na 2,5 miliardy dolárov.

„Na dnešnom zasadnutí ministrov zahraničia EÚ bola dosiahnutá politická dohoda o piatej tranži vojenskej pomoci Ukrajine,“ uviedla vo vyhlásení švédska ministerka zahraničia Ann Lindeová.

Peniaze by mali pomôcť EÚ pokračovať v spoločnom nákupe vybavenia a zásob pre ukrajinskú armádu, vrátane smrtiacich zbraní, ktoré by podľa bloku mali byť použité na obranné účely.

Pravidlá EÚ obvykle bloku bránia v použití jeho sedemročného rozpočtu na financovanie vojenských operácií, ale takzvaný Európsky mierový nástroj, ktorý má limit 5 miliárd dolárov, je mimo rozpočtu a môže byť použitý na poskytnutie vojenskej pomoci.

Ruský minister obrany nariadil armáde zničiť ukrajinské rakety dlhého doletu

Ruský minister obrany nariadil armáde, aby sa prioritne zamerala na zničenie ukrajinských rakiet dlhého doletu a delostreleckých zbraní, informovala agentúra TASS.

Tass citoval Sergeja Šojgua, ktorý počas inšpekcie povedal veliteľovi bojovej skupiny Vostok, že ruské sily by mali „použiť chirurgické údery“, aby „rozdrvili nepriateľské raketové a delostrelecké prostriedky dlhého doletu“.

Pokyn zaznel v súvislosti s tvrdením Kyjeva, že vykonal rad úspešných úderov na 30 ruských logistických a muničných uzlov s využitím niekoľkých raketových systémov s viacnásobným odpaľovaním, ktoré mu nedávno dodal Západ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *