Matovičova manželka ženie rodinný podnik do záhuby. Matovič jej verí, ale firma je v obrovských mínusoch

Je verejne známe, že o financie rodiny Igora Matoviča sa stará jeho manželka Pavlína, o čom niekoľkokrát hovoril aj samotný Matovič.

Teraz sa však zdá, že jej hospodárenie nie je najlepšie, čo ukazujú čísla z verejne dostupných zdrojov.

Igor Matovič už v minulosti tvrdil, že o peniaze sa mu stará manželka Pavlínka a on má len to, čo mu dá do peňaženky. Je to trochu zvláštne, hlavne vtedy, keď je Igor Matovič ministrom financií.

Jeho manželka teraz spravuje veľkú firmu, ktorú ešte pred pätnástimi rokmi Matovič úplne prepísal práve na ňu. Matovič zrušil bezpodielové vlastníctvo a všetok majetok prepísal na svoju vernú ženu. Pavlína sa tak stala šéfkou celoslovenskej siete inzertných novín.

Firmu neskôr Pavlína predala českým podnikateľom a podľa odhadov malo ísť o sumu okolo 4 až 6 miliónov eur.

Tam však jej podnikanie neskončilo, ale práve naopak. Pavlína si založila novú eseročku a v Trnave začala skupovať rôzne nehnuteľnosti.

Vlastní napríklad Hotel Trnavan či bývalú ubytovňu a historickú budovu v centre Trnavy.

Chátrajúce budovy sa vraj chystá firma zrekonštruovať a prerobiť na byty, avšak zrealizovať tento zámer sa zatiaľ nepodarilo, píše Plus Jeden Deň.

„Z údajov o finančných výsledkoch firiem, ktoré zverejnil FinStat, vyplýva, že firma Matovičovej ženy od momentu vzniku nepriniesla do rodinného rozpočtu ani euro.

Minulý rok skončila so stratou vo výške 38-tisíc eur a celkový výsledok hospodárenia firmy za päť rokov je hlboko pod nulou, konkrétne mínus 166-tisíc eur.“ píše ďalej portál.

Matovič pri tom tvrdil, že o financie sa stará práve jeho žena „Jednoducho dôverujem mojej manželke, spravuje naše verejné či naše rodinné financie. Myslím si, že tak je to správne,“ povedal Matovič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *