Naď sa vytešuje! Ukrajine posielam ďalšie zbrane, vraj darček pre Putina k narodeninám

Slovensko posiela na Ukrajinu ďalšie zbrane, ktoré jej pomôžu proti ruskej invázii Vladimira Putina. Oznámil to minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti a neskrýval nadšenie.

Pôjde o dve samohybné kanónové húfnice Zuzana 2 slovenskej výroby. Celkovo Ukrajina disponuje už šiestimi kusmi húfnic vyrobených štátnou akciovou spoločnosťou Konštrukta Defence, ktoré boli dodané na základe kontraktu na komerčný predaj. 

„Ukrajina si pred malou chvíľou prevzala ďalšie dve novovyrobené samohybné kanónové húfnice Zuzana 2.“ uvádza Naď.

„Ide o komerčný kontrakt, v rámci ktorého sme už v lete dodali 4 húfnice, z celkového počtu 8. Teraz teda ďalšie dve a ďalšie dve pôjdu na Ukrajinu čoskoro.“ oznamuje minister.

Minister Naď drží palce Ukrajine „Putin dostal v priebehu víkendu hneď niekoľko darčekov, my sa teda pridávame. A ešte raz, prajeme všetko najlepšie, nech sa darí – UKRAJINE! „

„Co tak ist vyjednat mier,poslanim zbrani podporujete vojnu,je mi z vas zle…“ kritizuje ministra Lenka.

„Paráda. Dajme im všetko čo máme. Aby sme ich nemuseli použiť u nás.   Chcem sa čo najskôr dožiť dňa, keď prezident Zelenskyy opäť predstúpi pred verejnosť v obleku.“ píše podporne v diskusii Zuzana ministrovi.

„Inteligentní politici zo západných krajín vždy hovoria za koľko euro poslali vojenskú a humanitárnu pomoc . Nikdy to nešpecifikujú čo obsahujú ani kedy to posieľajú. Je to tajné tak z vojenského ako aj z diplomatického dôvodu. Ak vám to žiadny poradca nepovedal, máte to odo mňa zdarma. Peknú nedeľu prajem.“ píše Jozef ministrovi Naďovi a ten odpovedá, že nemá pravdu a že húfnice sú už tam.

„Hokejisti hrajúci v Rusku podporujú vojnu…To že si všetci denno denne tankujeme Ruskú naftu a púšťame plyn nevadí nikomu….Rusi hrajúci na Slovensku sú v poriadku a to ze tam posielate stroje na zabíjanie ľudí ktoré jazdia tiež na ruskú naftu je zase v poriadku… Kto má z toho výjsť“ pýta sa Štefan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *