Naď prezradil, čo Putin posiela na Slovensko: A my ich pekne chytáme! Chváli sa minister

Minister obrany Jaroslav Naď sa dnes na sociálnej sieti pochválil tým, že Slovensko posiela na Ukrajinu ďalšie zbrane. Ide o dve samohybné kanónové húfnice Zuzana 2 slovenskej výroby. Celkovo Ukrajina disponuje už šiestimi kusmi húfnic vyrobených štátnou akciovou spoločnosťou Konštrukta Defence, ktoré boli dodané na základe kontraktu na komerčný predaj. 

V diskusii pod príspevkom sa objavili podporné komentáre fanúšikov ministra, ale aj také, ktoré kritizujú posielanie zbraní na Ukrajinu.

Kým niektorí západní či EÚ politici tvrdia, že Ukrajinu musíme vojensky podporovať, pretože len to zastaví Putina, iní majú opačný názor a sú za mierové riešenia. Na toto však existujú odpovede, že Putin by sa nezastavil a šiel by ďalej.

Slovenka napísala ministrovi Naďovi komentár, či by namiesto posielania zbraní nebolo lepšie vyjednať mier

„Čo tak ísť vyjednať mier, poslaním zbraní podporujete vojnu, je mi z vás zle…“ napísala Lenka.

Minister jej síce neodpovedal, za to jeho fanúšikovia áno „a mne je zle z toho, že za toľké mesiace nie ste schopná pochopiť, že bez dodávok zbraní by už Ukrajina ako slobodný a suverénny štát neexistovala“ napísala Petra.

„Som zvedavý, čo tebe pošle Putin na oplátku“ píše ministrovi Lukáš.

„zatiaľ posiela dementných špiónov, ktorí uplácaju dementných ľudí z Hlavných správ a podobne. A my ich pekne chytáme. To je Ok.“ odpovedá minister.

Slovensko posiela na Ukrajinu ďalšie zbrane, ktoré jej pomôžu proti ruskej invázii Vladimira Putina. Oznámil to minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti a neskrýval nadšenie.

Pôjde o dve samohybné kanónové húfnice Zuzana 2 slovenskej výroby. Celkovo Ukrajina disponuje už šiestimi kusmi húfnic vyrobených štátnou akciovou spoločnosťou Konštrukta Defence, ktoré boli dodané na základe kontraktu na komerčný predaj. 

„Ukrajina si pred malou chvíľou prevzala ďalšie dve novovyrobené samohybné kanónové húfnice Zuzana 2.“ uvádza Naď.

„Ide o komerčný kontrakt, v rámci ktorého sme už v lete dodali 4 húfnice, z celkového počtu 8. Teraz teda ďalšie dve a ďalšie dve pôjdu na Ukrajinu čoskoro.“ oznamuje minister.

Minister Naď drží palce Ukrajine „Putin dostal v priebehu víkendu hneď niekoľko darčekov, my sa teda pridávame. A ešte raz, prajeme všetko najlepšie, nech sa darí – UKRAJINE! „

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *