Naď povedal pre americké noviny na Putina niečo, čo ho zdvihne zo stoličky. Toto nebude mať dobrú odpoveď

Minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď po ruskej invázii na Ukrajinu vyhlásil, že ruský prezident Vladimír Putin je „porovnateľný s Hitlerom“.

Vyplýva to z jeho rozhovoru pre denník The New York Times:

„Pán Putin, povedal (Jaroslav Naď – pozn. red.), „sa rovná Hitlerovi“ a musí byť zastavený na Ukrajine, než sa bude môcť posunúť ďalej na Západ,“ stojí v článku.

Podľa slov slovenského ministra obrany Ukrajina doslova bojuje o budúcnosť Európy.

Jaroslav Naď uviedol, že pred ruskou inváziou by bolo nemysliteľné, aby jeho krajina posielala veľké množstvo zbraní cez svoju východnú hranicu zadarmo.

„Ale taká je nová svetová realita. Sme frontový štát. Máme na hraniciach vojnu a do našej krajiny prichádza viac ako 330 000 Ukrajincov. Paradigma je teraz úplne iná,“ uviedol slovenský minister v rozhovore.

Jaroslav Naď zdôraznil, že jediné, o čom teraz uvažuje, sú životy, ktoré je možné na Ukrajine zachrániť.

„Rusko zabíja na Ukrajine tisíce ľudí a ja nebudem počítať hlasy, ktoré by som stratil – alebo získal – na základe rozhodnutia vlády pomôcť. Jediné, čo počítam, sú životy, ktoré môžeme na Ukrajine zachrániť,“ povedal minister.

Ako informovala agentúra Ukrinform, prezident Poľskej republiky Andrzej Duda vyhlásil, že Putin a ruská armáda páchajú na Ukrajine bezprecedentné zločiny, ako kedysi Hitler a SS.