Naď celý nadšený má vraj pre Slovákov skvelé správy: Ideme vyrábať pre Ukrajinu zbrane!

Minister obrany Jaroslav Naď dnes ohlásil podľa neho „skvelé správy“, po ktoré si musel ísť až do dánskej Kodane. Naď hlási, že Slovensko vyrobí pre Ukrajinu ďalšie húfnice typu Zuzana 2, ktoré budú v hodnote 92 miliónov a dodané postupne ďalší rok 2023.

„V Kodani som práve s dánskym kolegom Morten Bødskov podpísal dohodu o zámere vyrobiť ďalších 16 ks samohybných kanónových húfnic Zuzana 2 pre Ukrajinu,“ píše Naď.

„Dánsko, Nórsko a Nemecko budú projekt v hodnote 92 mil. € financovať a som nesmierne rád, že sme po intenzívnych a veľmi konštruktívnych a priateľských rokovaniach dospeli k tejto dohode. Ukrajina potrebuje našu pomoc a prvky pozemnej techniky sú v boji častokrát rozhodujúce,“ hovorí minister obrany.

„Konštrukta Defence vyrába špičkový produkt a teší ma, že ho tak začínajú vnímať aj v zahraničí. Ďakujem spojencom za odhodlanie hľadať formy pomoci Ukrajine a za rozhodnutie, vybrať práve slovenskú techniku. O tom je spolupráca medzi členskými krajinami NATO. Ďakujem, kolegovia.“

Boj Ukrajiny je podľa ministra obrany, bojom nás všetkých. Práve preto, je oznámenie o tejto pomoci Ukrajine len jedným z mnohých, ktoré sa chystá z Kodane ešte oznámiť.

„Super, sme hrdí na nášho ministra obrany. Nedajte sa znechutiť, ľudia nie sú slepí.“ podporuje v diskusii ministra Martina.

„Nase Mig-29 su verim uz tiez v rukach vzdusnych sil Ukrajiny“ dúfa Michal.

„Čítam v príspevku, že „Ukrajina potrebuje našu pomoc“. Toto však nie je naša pomoc, ale obyčajný kšeft, ktorý nám zaplatia Dáni, Nóri a Nemci. Keby sme chceli pomôcť, tak zajtra posielame 16 ks Z2 alebo Z2000, ktoré máme a do výroby ide objednávka na ich náhradu.“ kritizuje Ondrej.

155mm samohybná kanónová húfnica Zuzana 2 je samohybná húfnica kalibru 155 mm, na kolesovom podvozku 8×8, slovenskej výroby.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *