Načo strašiť jadrovou bombou, keď stačí Slovákom vypnúť plyn, hovorili Rusi v TV

Rusi vidia aj iné riešenia, ako použiť jadrové zbrane, aby uškodili Európe či Slovensko. Hovorili o tom v známej ruskej televíznej relácii.

Moskva totiž od začiatku invázie na Ukrajine niekoľkokrát pripomenula, že má jadrové zbrane, ale nehodlá ich použiť.

Ako teraz spomenul ruský politológ Dmitrij Drobnitskij, ktorý vidí lepšiu možnosť ako ukázať silu, než je jadrové strašenie.

Politológ spomenul aj Slovensko a hovoril o tom, že netreba použiť jadrové zbrane, ale stačí napríklad takým Slovákom vypnúť plyn.

Európsky parlament čelí po hlasovaní o Rusku kybernetickému útoku

Európsky parlament čelí kybernetickému útoku, kvôli ktorému napríklad nefungujú jeho stránky. Uviedli to predstavitelia tejto únijnej inštitúcie. Podľa predsedníčky Roberty Metsolaovej sa k útoku prihlásila „prokremeľská skupina“ hackerov. EP dnes schválil rezolúciu, v ktorej označuje Rusko za štát podporujúci terorizmus.

„Európsky parlament čelí sofistikovanému kyberútoku. K zodpovednosti sa prihlásila prokremeľská skupina,“ napísala na Twitteri Metsolaová.

Moldavsko hlási po ruských útokoch na Ukrajine masívny výpadok elektriny

Ruské raketové údery na ukrajinskú energetickú infraštruktúru spôsobili výpadky elektriny na polovici územia susedného Moldavska. S odvolaním sa na podpredsedu moldavskej vlády o tom informovala agentúra Reuters. Výpadky elektriny sú podľa nej hlásené aj v separatistickom regióne Podnesterska, ktorý podporuje Rusko.

„Masívny výpadok elektriny v Moldavsku po dnešnom ruskom útoku na ukrajinskú energetickú infraštruktúru,“ oznámil na twitteri Andrei Spuni, ktorý zároveň zastáva funkciu moldavského ministra infraštruktúry. V inom príspevku napísal, že sa opakuje situácia z 15. novembra, kedy Moldavsko – po ruských raketových úderoch na Ukrajinu – rovnako postihol veľký výpadok v dodávkach elektrického prúdu.

Po útoku na pôrodnicu zahynul dvojdňový chlapček. Nepriateľ sa opäť uchýlil k teroru, reagoval Zelenskyj

Pri ruskom útoku na pôrodnicu v Záporoží boli zranení dvaja lekári, jeden z nich je vo vážnom stave. Zahynul chlapček, ktorý sa narodil pred dvoma dňami. Jeho matka prežila, upresnila ukrajinská prezidentská kancelária podľa agentúry Unian.

„Nepriateľ sa znovu rozhodol terorom a vraždením dosiahnuť to, čo nie je schopný dosiahnuť deväť mesiacov,“ okomentoval ruské ostreľovanie ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a prisľúbil, že Rusi sa budú zodpovedať zo všetkého zla, ktoré na Ukrajine spáchali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *