Na pochode LGBTI žiadali právo o adopciu detí pre rovnaké pohlavia a Kotlebovci mali šťastie, že sa neukázali

Bratislavské ulice včera opäť zaplnila LGBTI komunita, ktorá reaguje na nedávnu vraždu dvoch homosexuálov. Akcia niesla názov Zostávame v uliciach -Antifašistický pochod mestom (foto: Dorota Holubová/Facebook)

Protestná akcia vyjadrila podporu LGBTI komunite a odmieta queerfóbiu, rasizmus, nacionalizmus, antisemitizmus a fašizmus. 

Skandujúci dav sa po akcii presunul pred parlament, kde sa niektorí protestujúci snažili dostať cez policajtov.

Rečníci na podujatí mali aj svoje požiadavky. Spolok, ktorý si hovorí LIGHT žiada zmeny zákona, ktoré zaručia LGBTI komunite či homosexuálom všetky práva vyplývajúce z európskych a medzinárodných ľudskoprávnych dokumentov, ako aj právo uzavrieť manželstvo a právo adoptovať si deti aj pre páry rovnakého pohlavia alebo rodu.

LGBTI komunite teraz naberá nový vietor a ako uvádzajú niektoré vyhlásenia, odmietajú sa vzdať „Ďakujeme všetkým, čo sa dnes zúčastnili na demonštrácii a pochode. Ďakujeme za príhovory, ďakujeme, že ste v sebe našli silu vyjsť nahlas a razantne do ulíc. Bola to jedna z najsilnejších demonštrácí na akej sme kedy boli. Dúfame, že ste sa vrátili domov v poriadku. Oddýchnite si a načerpajte sily na ďalšie demonštrácie, pretože kým nebudú do bodky splnené naše paožiadavky, vytrváme a nebudeme ticho! Myslíme na vás, Juraj a Matúš!“ píše na sociálnej sieti skupina Bratislava bez náckov.

Niektorí členovia v LGBTI skupinách na Facebooku žiadajú prísnejšie tresty pre extrémistov či väčšiu snahu prokurátorovo.

„Zabudol si veľmi dôležité a to, že strany LSNS a Republika (samozrejme aj Vlasť) by mali byt okamžite zrušené a niektorí ich členovia konečne trestné stíhani a aj odsudeni za ciny, ale aj vyroky ci hlasky na billboardoch!“ píše Miro v skupine, kde žiadajú rôzne požiadavky od politikov „ti majú šťastie ze ma nestretli..“ odpisuje ďalšia osoba na komentár.

Video Denníka N, kde LGBTI komunita pochoduje k parlamentu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *