Na košickom kúpalisku sa kúpali neprispôsobiví v slipoch a tielkach

Košičania na ich mestskom kúpalisku zažili túto sobotu poriadny šok, keď videli, ako sa tam niektorí spoluobčania prišli kúpať.

Neprispôsobiví občania sa tam kúpali v bežnom oblečení a boli poriadne drzí k ostatným.

„Ľudia musia mať malé deti vo veľkom bazéne, lebo v tom malom je invázia spoluobčanov v oblečení a bez štipky rešpektu voči malým deťom,“ napísala na sociálnej sieti jedna Košičanka.

Sťažovali sa ale na Rómov oveľa viac ľudí, ktorí tvrdili, že vôbec nedodržiavali pravidlá, nepočúvali plavčíkov a ostatní ľudia sa museli kúpať v iných bazénoch.

Podľa svedkov sa Rómovia kúpali v bežných slipoch či tieľkach.

„Boli sme tam dnes a bola som šokovaná, koľko ich tam v malom bazéne bolo. Špina, smrad, bordel. Obrovské sklamanie,“ napísala ďalšia Košičanka. „Zaplatila som vstup, a po okúpaní v detskom bazéne, kde matka decku fúkala sople do vody a tá špina, čo tam plávala, som odišla. Boli sme tam pol hodinu aj s cestou. Nikdy viac, a pritom to bolo také dobré kúpalisko,“ dodala ďalšia. „Dopoludnia, kým tam neboli, bolo super. Akonáhle ich tam doklusalo nie malé množstvo, tak to bolo ako v zoo. Viac-menej nás to vyhnalo odtiaľ. Škoda no, plavčík bol bezradný. Keď ich upozorňoval, tvárili sa, že nechápu a že jediný jazyk, čo poznajú je ich rodný. Katastrofa proste,“ upozornila ďalšia.

Podľa portálu Korzár plavčíci krátko potom rezignovali a vyvíjajúcu situáciu sledovali obďaleč. „A čo mám robiť? My sa snažíme. Zapískam, upozorním, ale oni si robia, čo chcú. Vidíte, tak sa tu roztiahli, že aj miesto pre plavčíkov zabrali. To by mal riešiť správca. Jedných z bazéna vyženiete, ďalší prídu. My kontrolujeme plavky, ale nedá sa byť všade,“ povedal jeden z nich. Ako dodal, po upozornení prišli zo strany skupinky slovné útoky.

„V porovnaní s minulými rokmi sa za posledné dni, respektíve týždne, výrazne zvýšil počet problémových situácií, ktoré musíme riešiť s neprispôsobivými občanmi. Tí aj napriek výzvam zamestnancov kúpaliska opakovane porušujú pravidlá a kúpeľný poriadok. Vo väčšine prípadov návštevníci rešpektujú opakované výzvy a upozornenia. Uplynulú sobotu to tak nebolo aj kvôli tomu, že počet neprispôsobivých návštevníkov zrejme dosiahol rekordnú hranicu. Hoci sme pri vstupe na kúpalisko kontrolovali, či majú návštevníci so sebou plavky, a zároveň sme ich upozorňovali na slušné správanie, vo viacerých prípadoch došlo k ignorovaniu pokynov. Zamestnanci boli opakovane slovne napádaní už pri vstupe na kúpalisko v pokladni alebo pri kontrole vhodného oblečenia určeného na kúpanie,“ povedal pre portál s tým, že prijali opatrenia, aby sa v budúcnosti podobné situácie neopakovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *