Muž vystrieľal päť ľudí v gay bare a ďalších 18 zranil

Päť ľudí sa stalo obeťami masovej streľby v americkom nočnom gay klube v meste Colorado Springs v štáte Colorado. Ďalších 18 bolo zranených. S odkazom na miestnu políciu to uviedol server CNN.

„Podozretú osobu sme zadržali vo vnútri klubu,“ uviedla poručík Pamela Castrová z miestnej polície. „V tejto chvíli je podozrivý ošetrovaný, ale je vo väzbe,“ doplnila.

Castrová nespresnila, či je podozrivý zahrnutý do zoznamu osemnástich zranených počas streľby.

Polícia odmietla komentovať možný motív streľby. Veliteľ hasičov Mike Smaldino uviedol, že na miesto prišlo jedenásť sanitiek po tom, čo na tiesňovú linku 911 volalo niekoľko svedkov.

„Budeme tu veľa, mnoho ďalších hodín,“ podotkla Castrová.

Vo vyjadrení na sociálnych sieťach predstavitelia Clubu Q, kde sa strieľalo, uviedli, že sú „otrasení nezmyselným útokom na našu komunitu“, a vyjadrili úprimnú sústrasť obetiam a ich rodinám.

„Ďakujeme rýchlym reakciám hrdinských zákazníkov, ktorí porazili ozbrojenca a ukončili tento nenávistný útok,“ uvádza sa vo vyhlásení. Podrobnosti o tom, ako sa streľba skončila, polícia ešte nezverejnila, ale Castrová povedala, že „toto nebola streľba za účasti dôstojníkov“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *