Moderátorka JOJ-ky Slovákom: V socializme by chceli znovu žiť len menej vzdelaní Slováci!

Tento rok ubehlo už 33 rokov od Nežnej revolúcie a Slováci si vyštrngali demokraciu. Nie všetci sú však spokojní s aktuálnym stavom.

Chýbajú im byty zadarmo, stabilita, práca či istoty. Iní sú zase radi, že je totalita preč, máme slobodu a môžeme napríklad cestovať kam chceme.

Podľa prieskumu TV JOJ by 28,9% Slovákov chcelo žiť v režime spred roka 1989. 56,5% uviedlo, že by v takomto režime nechcelo žiť. 13,0% nevedelo odpovedať. 1,6% nechcelo odpovedať.

Ako povedala moderátorka relácie Na Hrane, najviac by v minulom režime podľa prieskumu chceli žiť skupiny starších a menej vzdelaných Slovákov.

Moderátor televízie TA3 v nedeľu pred politickou debatou dostal vlastné slovo, v ktorom tvrdo kritizoval bývalý režim.

Podľa moderátora Rastislava Ilieva sa v komunizme nikomu až na pár výnimiek nežilo lepšie. Spomínal tisíce mŕtvych, stovky popravených či týraných ľudí bývalým režimom.

Na Slovensku je totiž stále veľká skupina ľudí, ktorá tvrdí, že sa im za socializmu žilo lepšie. Hovoria o tom, že každý mal prácu či bývanie a tvrdia, že ľudia dnes nemajú skutočnú slobodu a stávajú sa otrokmi, keď si napríklad musia brať hypotéky na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *