Moderátor TA3 do očí Slovákom: Za komunizmu sa nikomu nežilo lepšie, bodka!

Moderátor televízie TA3 v nedeľu pred politickou debatou dostal vlastné slovo, v ktorom tvrdo kritizoval bývalý režim.

Podľa moderátora Rastislava Ilieva sa v komunizme nikomu až na pár výnimiek nežilo lepšie. Spomínal tisíce mŕtvych, stovky popravených či týraných ľudí bývalým režimom.

Na Slovensku je totiž stále veľká skupina ľudí, ktorá tvrdí, že sa im za socializmu žilo lepšie. Hovoria o tom, že každý mal prácu či bývanie a tvrdia, že ľudia dnes nemajú skutočnú slobodu a stávajú sa otrokmi, keď si napríklad musia brať hypotéky na 30 rokov.

Poll not found

„Tento moderátor za komunistov ešte ani na svete nebol. Nesporne život v socializme bol morálnejší, bezpečnejší. Kapitalizmus prináša tábory bezdomovcov, drogy, kriminalitu, neistotu a iné negatíva. Neviem prečo by som mal blahorečiť tento skazený systém…Každá minca má dve strany.. preto treba byť objektívny.“ píše Danny v diskusii.

„Vraj sa tomu vraví „spomienkový optimizmus“. Hoci ozaj nepochopím, ako sa toľkým dnes môže cnieť za onymi krvavými časmi. Otec Srholec holými rukami drel v Jáchymove na žiariacej uránovej rude, a mne by mal chýbať družstevný byt či mlieko za dve koruny. Zvrátené..“ píše Andrea.

Komunizmus, respektive socializmus, velebia iba ludia, ktori nedokazali svoj sposob zivota pretransformovat z tej doby na sucasnu. Ludia vtedy chodili do roboty, a ked sa z nej vratili, nemali co robit. V televizii nic neslo, nikde sa nic nedialo, nikto nic nemal. Kazdy kto mal trochu rozhladu a vedel ako to chodi na zapade, sa snazil niecomu venovat, povzniest sa nad system a prepracovat sa k lepsiemu zivotu. Zvysok ludi chlastal,bili sa v krcme, kukali futbal a bolo im dobre lebo v praci kde nic nerobili im bolo zaplatene aby si mohli kupit pol kila parizeru. Byvaly rezim vyhladavaju ludia ktori rovnako ako vtedy, nemaju nic lepsie na praci a do coho pichnut. Svoje osobne problemy zvaluju na ostatnych a len namiesto toho ze ohovarali a udavali vtedy svojich susedov a kolegov ktori mali nieco viac, tak teraz nadavaju na vladu, na system a na ludi ktori dokazali z rovnakeho hovna nieco upliest.“ píše Tomáš.

„Veľa ľudí spomína na socializmus s nostalgiou, lebo sa mali lepšie. Boli spokojnejší a v tom marazme akosi viac držali pokope.. Mali asi spoločného nepriateľa. Neexistuje iba jeden pohľad.. Nechápem kde berie moderátorko odvahu tvrdiť, kto sa ako cítil, keď vtedy nebol ani na svete.. ako vie posúdiť kvalitu života.. a kde sa vybral s tou žurnalistikou? Novinár sa má zdržiavať vlastných názorov, v zaujme objektívnosti…“ píše Ľubomír.

„A teraz tu slobodu mame a je nam lepsie? Ja to porovnat neviem, ale ti starsej generácie ano …zachvilku nebudeme mat ani na chleba s maslom, ked to pojde takto dalej….“ píše Zuzana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *