Migrant z Afriky v Nemecku zaútočil na mladé dievčatá cestou do školy. Jedna to neprežila

5.decembra 2022, teda tento pondelok, zaútočil žiadať o azyl z Eritrey v Nemecku na dve mladé dievčatá vo veku 13 a 14 rokov. Mladšia z dievčat na ťažké zranenia po útoku migranta umrela.

Útok sa stal v juhozápadnom nemeckom meste a migrant dievčatá napadol, keď išli cestou do školy. 27 ročný muž však žiada v Nemecku o azyl. Polícia ho zadržala vyšetruje.

Útočník z Afriky sa po brutálnom útoku skryl v bytovom dome v obci v Bádensku-Württembersku.

Polícia však nevie, či v tomto byte aj býval. Strážnici budovu obkľúčili a chytili troch ľudí. Jeden z nich má byť aj údajný vrah.

„27-ročný migrant muž z Eritrey napadol nožom dve školáčky v obci s 4700 obyvateľmi, ktoré išli ráno okolo 7.30 h do školy, a vážne ich zranil. Očití svedkovia okamžite zavolali políciu a záchrannú službu. Ošetrili obe dievčatá a s vážnymi zraneniami ich previezli do nemocnice.“ uvádza nemecký portál Bild.

Podľa polície v Ulme boli deti na ceste do autobusu v susednej obci, kde mali navštevovať strednú školu.

Podľa polície sa útok na dve dievčatá v Illerkirchbergu (okres Alb-Donau) netýkal susednej základnej školy, ako sa pôvodne predpokladalo. „Na rozdiel od fám v škole nedošlo k žiadnemu poplachu,“ povedal policajný hovorca.

Po krvavom čine podozrivý páchateľ utiekol do susedného ubytovacieho zariadenia pre žiadateľov o azyl.

Polícia obkľúčila budovu, do ubytovacieho zariadenia vtrhla špeciálna jednotka a zatkla všetkých obyvateľov vrátane páchateľa.

Žiadateľ o azyl z Eritrey bol počas operácie SEK zranený a je pod policajnou ochranou na klinike. Policajti u neho údajne našli nôž, ktorý by mohol byť vražednou zbraňou.

Nie je jasné, či sa dievčatá a páchateľ navzájom poznali. Vyšetrovanie je stále v plnom prúde, miesto činu bolo ohradené, uviedla polícia v Ulme.

„Teraz musíme najprv podrobne zistiť pozadie,“ povedal policajný hovorca.

Starosta obce Illerkirchberg Markus Häußler (37, nezávislý) pre BILD povedal: „Obec je šokovaná. Všetci sme hlboko zasiahnutí a smútime spolu s rodinou.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *