Matovičov poslanec: „Ja by som zvládol žiť z minimálnej mzdy!“ Teraz však zarába 5-tisíc mesačne

Divácke otázky v diskusných reláciách vždy šokujú poslancov, pretože bývajú často od obyčajných ľudí z bežného života.

V relácii Na Hrane sa opýtala diváčka poslancov Michala Šipoša a Juraja Blanára, či by vedeli vyžiť z minimálnej mzdy na Slovensku, ktorá je pre tento rok 646€.

Blanár rovno odpovedal, že by to bolo ťažké. Inú odpoveď však mal poslanec OĽANO Michal Šipoš.

Šipoš povedal, že ak by nemal hypotéky, tak by vedel z 646€ prežiť. Kto ale nemá hypotéky alebo nemusí platiť nájom však?

Poslanci dnes zarábajú okolo 5000€ mesačne a tak sa im takéto niečo hovorí ľahko.

„P. Šípoš je korepetítor svojho hlavného šéfa, bez vlastného názoru. Škoda, že ho aj volajú do diskusii..“ píše Tatiana.

„Pán Šipoš: môžete odporúčať čo len chcete. Nikto vás nepočúva, lebo ani vás nikto v komunálkach nevolil. Nie je to hanba, že práve vy odporúčate voličovi, kde má alebo nemá chodiť?“ píše Inga.

„nerozumiem ako taky clovek ako sipos sa moze rano pozriet do zrkadla bez toho aby sa nepovracal….klame, klame klame….este aj s tym, ze by dokazal vyzit z minimalnej mzdy dokazl vyzit…“ píše Don.

„Magor a ty máš hypotéky.Vies koľko ľudí má hypotéky a žijú z minimálnej mzdy.“ píše Eli.

„Šípoš,hlavne,že vy vo vláde ste si od januára zvýšili platy o 400€,tak tu netliachaj.A nevyhováraj sa na krízy, jediná kríza je táto vláda a to vôbec nie som smeráčka.“ píše Žaneta.

„Z oboch mi bolo zle. Jeden sa silou mocou drzi pri koryte, druhy sa ho snazi odstrcit. Obcan na poslednom mieste. Asi nakoniec ma zmysel ist na to referendum (a hlasovat proti ak nesuhlasim) aby sme ako obcania ucastou aspon symbolicky ukazali, ze nam na vladnuti v tomto state zalezi. Inak nam moze byt jedno ci budu predcasne alebo riadne volby, a kto v nich vyhra.“ napísal Vlado.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *