Matovič vyhlásil, že okamžite končí. Má však tieto dve podmienky

Hnutie OĽANO Igora Matoviča dnes na tlačovej konferencii predstavilo svoje riešenie vládnej krízy, ktorá dnes o 17-tej hodine čelí obrovskej skúške v parlamente. Poslanci dnes budú hlasovať o vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera, ktoré malo byť najprv v utorok. Vďaka hlasom Tomáša Tarabu a Kuffovcom sa však preložilo na dnes.

Riešenie hnutia OĽANO je demisia ministra financií Igora Matoviča. Matovič má však podmienky.

Matovič sa vzdá stoličky ministra vnútra, ak strana Richarda Sulíka SaS splní požiadavky. „Ponúkam SaS demisiu. Moja ponuka platí, ak SaS stiahne návrh na vyslovenie nedôvery a a podporí návrh rozpočtu v predloženej podobe,” povedal Matovič na tlačovej konferencii.

Tvrdí, že Slovensko potrebuje pokoj a nie pád vlády „Povalenie vlády spôsobí totálny chaos a neschválený rozpočet strádanie ľudí a ekonomické škody pre štát,” vyhlásil Matovič.

Premiér Eduard Heger sa dnes chystá stretnúť aj s šéfom SaSky Richardom Sulíkom „Ak strane SaS záleží na Slovensku, na občanoch, tak verím, že túto férovú ponuku dnes prijmú. O dvanástej mam stretnutie s Richardom Sulíkom,” dodal Heger.

Poslanec OĽANO Jozef Pročko v rozhovore pre denník Pravda hovoril o svojom straníckom šéfovi Igorovi Matovičovi, ktorý je podľa jeho slov morálne čistý a spravodlivý človek.

„Čo by sa tým vyriešilo? Igor Matovič je líder hnutia OĽaNO, je to človek, ktorý vyhral voľby. Je to pre mňa človek morálne čistý, spravodlivý, čestný. Politik, ktorý nekradne, človek, čo na mysli, to na jazyku. Keby všetci boli takí ako Matovič, tak tu sa nekradne a za chvíľu sme ako Švajčiarsko.“ povedal Pročko v rozhovore pre Pravda.sk

„Vo Švajčiarsku je v prvom rade iný volebný systém. Najväčší problém u nás je jednoobvodový volebný systém, ktorý prináša iba to, že vďaka vodcovským „osobnostiam“ sa do parlamentu dostávajú doslova vrecia zemiakov s mizivým počtom hlasov reprezentujúci celé Slovensko, no pritom majú reálne menej hlasov ako nejaký dedinský starosta reprezentujúci iba dedinu.“ oponuje v diskusii čitateľ.

Rozhovor okomentovala aj poslankyňa Romana Tabak, ktorý uverejnila v komentári zničené mesto po raketovom útoku so slovami „Švajčiarsko po mesiaci vládnutia“.

„Matovič pred volbami len nasluboval a to je všetko nedokázal nič len sa chudoba prehlbuje čo ráz viac a politici z prezidentkou na čele sa nestaraju o svojich ludi ale maju starosti z Ukrajinou kedy to už skončí?“ píše Bohuš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *