Matovič šokoval v parlamente: Chváľte nás za to, že sme zadlžili Slovensko!

Minister financií Igor Matovič dnes v parlament obhajoval to, že si jeho vláda požičala rekordných 12 miliárd eur a štátny dlh tak stúpol na viac ako 60%.

„To, že sme zvýšili hrubý dlh v čase, keď sme si vedeli požičať na trhu za nulové úroky je na chválu tejto vlády. To nie je na hanbu.“ hovoril Matovič s tým, že Fico a Pellegirni klamú svojich voličov.

Podľa Matoviča takto jeho vláda ušetrila peniaze Slovákom.

„Takže keď vás naďalej bude niekto haniť, kolegovia z koalície, za to, že sme zadlžili Slovensko, tak povedzte, chváľte nás za to. Lebo sme si v čase, keď sme si požičiavali za nulové úroky, napožičiavali čo najviac, aby sme ušetrili v čase, kedy pôžičky budú výrazne drahšie.“

Dnes sa v parlamente rokuje o rozpočte na budúci rok

Obhajuje ho minister financií Igor Matovič, ktorý sa otáča najmä na bývalú koaličnú stranu SaS.

Žiada od nej racionálny prístup a nie politikárčenie. Bez hlasov od opozície alebo od nezaradených poslancov nemá zákon roka šancu, keďže vládne strany nemajú v parlamente väčšinu, píše portál RTVS.

Matovič vyzval opozíciu, aby mu ukázala, kde sa dá ušetriť osem miliárd eur. Vyjadrenia Richarda Sulíka o šetrení označil za populistické.

Vystaviť ľudí rozpočtovému provizóriu je podľa Matoviča „opľutím“ verejného záujmu a návratu k moci sociálnych demokratov. Preto vyzýva SaS k racionálnemu rozhodovaniu a dáva liberálom ponuku, uvádza ďalej RTVS.

„Platí, že ak máte návrh, kde sa objektívne dá v tomto rozpočte šetriť a dokážete sa sem postaviť a pomenovať tie presné položky, každý z nás to privíta,“ vyhlásil Igor Matovič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *