Matovič novinárke do očí: Nikto po nás nič nezruší! My tu budeme naveky!

Poslanci v Národnej rade odsunuli zákon o krúžkovnom z dielne Igora Matoviča a to až na rok 2025, kedy nadobudne účinnosť.

To znamená, že pri moci už bude nová vláda, ktorú si v roku 2024 zvolia obyvatelia Slovenska v parlamentných voľbách.

V reportáž pre televíziu Markíza bol však minister Matovič bez obáv „Samozrejme ma to mrzí, ale keďže sme mali trucovitého ministra školstva, ktorý silou-mocou bránil krúžkovnému, tak iné riešenie nebolo,“

Matovič pre Markízu vysvetlil, prečo presunuli účinnosť zákona na január 2025 a nie na jeseň predtým v septembri, ako pôvodne sám avizoval.

„Bohužiaľ z daňových dôvodov a z vykazovania, dokazovania výpočtov daňových bonusov sa rozhodli ísť radšej touto cestou, lebo tam sa robí switch, že krúžkovné nahradí zvýšený daňový bonus,“ vysvetlil.

Novinárka Markízy poukázala aj na to, že pri moci už bude vtedy iná vláda, ktorá to môže celé zrušiť. Matovič však na to reagoval:

„Nezruší a nikto po nás nebude, my tu budeme vládnuť naveky,“ uzavrel.

„Prehnaná sebadôvera mu teda nechýba tuším sa pasuje do role nesmrteľného pána boha toto je vo vlade“ píše v diskusii Mária.

„Toľko Igrovich voličov sa isto na východ nevráti z Anglicka kvôli voľbám.. A iný mu už hlad nedajú.. Akurát ešte pár ľudí na tabletkách.“ napísal Vladimir.

„Nezruší, lebo po nás nikto nepríde, my tu budeme stále☝️. Na večné veky, amen . Že na čom fičíš, daj aj mne  “ napísala Monika.

„Toto považujete za zmysel pre humor ?! Nie je nikoho kto by tohto človeka už poslal do zabudnutia“ píše Tamara.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *