Matovič divne reagoval: Keď ma Heger odvolá, bude to vzrúšo a to mám rád

Prezidentka Zuzana Čaputová vrátila balík pomoci pre rodiny, ktorý schválil parlament aj za pomoci ĽSNS. Rodiny s deťmi by si prilepšili mesačne o stovky eur.

Poslanci ho tak budú v parlamente schvaľovať ešte raz. Schvália ho? „Nie som si istý, čestne priznávam,“ povedal pre Pravdu Igor Matovič (OĽaNO).

Pre Matoviča to bude prehra pre rodiny, ale nebude to prehratá vojna, len bitka, ako tvrdí.

Z pozície ministra financií neodstúpi a tento balík pre rodiny bude pretláčať ďalej.

Rovnako chce dosiahnuť aj zvýšenie platov učiteľov a zdravotníkov. Na otázku, či si vie predstaviť, že by ho premiér Eduard Heger (OĽaNO) navrhol odvolať z funkcie ministra, odpovedal s úsmevom, že „má na to právo“. „Bude to vzrúšo, a to mám v živote rád,“ priznal sa Matovič.

Niektorí ľudia v diskusiách si opäť pichli do Matoviča:

„To je v poriadku tento človek? To, čo sú za reakcie? napísal Jozef

„Matovič kráča po ceste k autokracii, vydláždenej nepretržitými spormi (komentár) Minister robí všetko preto, aby sto rokov po ňom nerástla ani burina. Symptómom je aj jeho jazyk a nekultivovaný prejav, kde sa rozhodol hrať rolu sedláka z Trnavy, presvedčeného, že slušnosť a verejná zdržanlivosť sú prejavy falošnosti a predstierania a že hrubosť je kvalita, ktorou sa priblíži „prostému ľudu“. Na poli politickej kultúry popáchal už škody vrátane svojho postoja k spôsobu, akým nadobudol akademický titul.“ napísal Marcel.