Mám byť šikanovaná za to, že podporujem Putina? Som hrdá Ruska a vy choďte do hája, odkazuje lyžiarska top hviezda

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) nedávno odporučil návrat neutrálnych ruských a bieloruských športovcov do súťaží. Toto rozhodnutie vyvolalo rozruch nielen medzi politikmi, ale aj medzi športovcami. Napriek tomu sa bežkyňa na lyžiach Veronika Stepanovová s týmto rozhodnutím nezmierila a vyjadrila sa, že by o jej športovom osude nemal rozhodovať nikto iný, len ona sama.

Dvadsaťdvaročná ruská bežkyňa je jednou z najaktívnejších športovkýň, ktoré verejne vystupujú proti zákazom štartu jej krajanov kvôli vojnovému konfliktu na Ukrajine. Stepanovová nechápe, prečo by mala nejaká medzinárodná komisia rozhodovať o tom, či pôjde na majstrovstvách sveta alebo nie.

„Prečo nejdete so svojimi podmienkami a odporúčaniami do hája? Nedovolím žiadnej medzinárodnej komisii, aby podľa mojich názorov rozhodovala o tom, či pôjdem alebo nepôjdem na majstrovstvách sveta. To si pokojne behajte sami,“ napísala na svojom Instagrame.

Bežkyňa bola pred rokom jednou z hlavných postáv zlatej olympijskej štafety na Hrách v Pekingu. So zlatou medailou na krku sa nadšene fotila aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Stepanovová často na sociálnych sieťach šíri veľa nacionalistických odkazov a tvrdí, že má byť šikanovaná za to, že podporuje svojho prezidenta. Podľa nej je to ponižujúce a hlúpe. „Som hrdá na to, že si ctím svoju krajinu,“ dodala.

MOV odporučil návrat neutrálnych ruských a bieloruských športovcov do súťaží, čo vyvolalo pozdvihnutie nielen medzi športovcami, ale aj medzi politikmi. Niektoré športové federácie dokonca hrozia bojkotom olympijského podujatia. Všetko závisí na medzinárodných federáciách a ich postoji k tomuto rozhodnutiu. MOV zatiaľ nerozhodol o účasti ruských a bieloruských športovcov na OH 2024 v Paríži.

2 Replies to “Mám byť šikanovaná za to, že podporujem Putina? Som hrdá Ruska a vy choďte do hája, odkazuje lyžiarska top hviezda

  1. Veronika Stepanovová má svätú pravdu. Mladá, múdra a rozumná športovkyňa. Môže ísť príkladom pre našu zmanipulovanú a ohlúpenú mládež. Má otvorené oči , rozum aj srdce. Bože, daj to aj našim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *