Maďarské médiá píšu, že Slovensko by mohlo mať maďarského premiéra

Podľa maďarského portálu index.hu, by na Slovensku mohla nastať zvláštna situácia, keďže ako možný líder vlády odborníkov sa spomína Lajos Ódor, viceprezident slovenskej centrálnej banky. Za súčasného stavu však existuje aj šanca, že v slovenskom parlamente v nasledujúcom volebnom období nebude žiadna maďarská strana

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je v ťažkej situácii, keďže Hegerová vláda dosahuje slabé výsledky a tlak na ňu, aby urobila nejaký krok, sa zvyšuje. Podľa portálu existujú tri možné riešenia:

– vymenuje vládu odborníkov,

– odvolá problematických ministrov

– alebo sa bude nečinne prizerať, ako Hegerova vláda prechádza do predčasných parlamentných volieb.

Najnovšie, po škandále okolo úradujúceho ministra vnútra Romana Mikulca, sa navrhovalo, aby Čaputová vymenovala kabinet odborníkov. A to až tak, že sa objavili konkrétne termíny a mená. Podľa portálu:

PO VEĽKEJ NOCI BY MOHOL BYŤ ZOSTAVENÍM VLÁDY POVERENÝ VICEPREZIDENT CENTRÁLNEJ BANKY LAJOS ÓDOR.

Prezidentský palác potvrdil, že rokuje s niekoľkými ľuďmi o tom, či by sa ujali funkcie, ak by bol vymenovaný kabinet odborníkov.

Ak by k tomuto scenáru došlo, zvláštnou situáciou by bolo, že Slovensko by malo maďarského premiéra. Za súčasného stavu však existuje aj šanca, že v nasledujúcom volebnom období nebude v parlamente žiadna maďarská strana, vyplýva z analýzy šancí v dokumente.

One Reply to “Maďarské médiá píšu, že Slovensko by mohlo mať maďarského premiéra”

  1. Maďarský premiér , alebo mokrý sen niektorých maďarských politikov , návrat, alebo vznik nového Veľkého Uhorska NIE?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *