Maďari odkazujú nášmu ministrovi Káčerovi, že nezničí silu V4

Náš nový minister zahraničných vecí Rastislav Káčer má vyčítané výroky od maďarskej strany a člena vlády.

Káčer je bývalý veľvyslanec v Maďarsku a je známy svojou kritikou voči vládnutiu Viktora Orbána.

Tesne po odchode z Budapešti v rozhovore pre slovenské noviny v roku 2018 označil demokraticky zvolenú maďarskú vládu za autokratickú a tvrdil, že maďarský premiér sa projektuje ako prorok, čo mnohí považovali za porušenie základných princípov diplomacie.

Káčer v minulosti nepravdivo obvinil konzervatívnu maďarskú vládu, že uvažuje o zabratí Slovenska alebo jeho častí a ich pripojení k Maďarsku. Za to bol nahlásený na polícii za šírenie poplašných správ, píšu hlavnespravy.sk

Podľa Káčera je dokonca maďarská vláda trojským koňom Moskvy v Európskej únii.

Tamás Menczer, maďarský štátny tajomník pre komunikáciu a medzinárodné zastúpenie, reagoval na to, čo nazval “neustálymi provokáciami slovenského ministra zahraničných vecí”, na svojej platforme na sociálnych sieťach slovami:

“Rastislav Káčer už mnohokrát dokázal – ako vedúci think tanku, veľvyslanec a minister zahraničných vecí – že nemá rád Maďarov. Je nám to ľúto, ale berieme to na vedomie.

Nebudeme však sedieť na zadku pri jeho provokáciám, zachováme silu aliancie V4 a Rastislav Káčer ju nemôže zničiť.

Maďarská vláda vždy koná v súlade s maďarskými záujmami, sme na strane mieru, chceme okamžité prímerie a mier, aj keď sa to Rastislavovi Káčerovi nepáči,” uzatvára svoje vyhlásenie Tamás Menczer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *