Lukašenko znárodnil americký McDonald: Je to náš podnik! Salámu do žemli vie dať každý!

V Bielorusku to zahraničné podniky nemajú ľahké a prezident Alexander Lukašenko sa rozhodol znárodňovať. Do hľadáčika mu padol taký americký McDonald.

Ten bieloruský prezident označil za „náš podnik“ a odporučil znárodniť aj ďalšie podniky, ktorých zahraniční vlastníci pod vplyvom západných sankcií proti Minsku odišli z Bieloruska.

„Odišli vlastníci, tak zbohom. My vás nepoznáme, vy nás poznať nechcete. Od tejto chvíle je podnik znárodnený,“ vyhlásil Lukašenko.

„Pokiaľ ide o podniky, ktoré založili zahraniční investori, alebo sprivatizované podniky, ktoré získali zahraniční investori, ktorí ale odišli – zamávajte im, ale majetok vám zanechali,“ povedal Lukašenko svojim podriadeným. „Hovorím to na príklade McDonald’s. Fungoval a funguje. Ale už je to náš podnik,“ dodal.

„Keď sa im nechcelo pracovať, tak nech sa páči. Naši ľudia nie sú hlúpejší. Dokážu žemľu rozrezať a dať dovnútra list šalátu či kus salámy. Presne tak sa stalo. Všetko tu zostalo, nič si neodniesli. Inak by som stínal hlavy vinníkov. Nikto si nič nesmie odniesť. To nesmiete dopustiť,“ povedal Lukašenko.

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý podporuje ruského prezidenta Putina má odkaz pre Zelenského. Tvrdí, že ukrajinský prezident by sa mal zastaviť a začať rokovať s Ruskom.

Podľa Lukašenka by sa mal Zelenský zastaviť a začať rokovania s Putinom, kým nebude celá Ukrajina zničená.

„“Ak nechcú zomrieť, musíme to zastaviť. Musíme to zastaviť, pretože ďalej dôjde k úplnému zničeniu Ukrajiny. To nie je to, čo Putin povedal dlho pred operáciou, že by to ohrozilo stratu štátnosti Ukrajiny. Toto by bolo zničenie Ukrajiny! Musíme prestať.“ vyhlásil bieloruský prezident.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *