Ľudia chceli ušetriť a znížili teplotu v bojleroch. Skončili na antibiotikách, kvôli silnej baktérii

Liberálni a proeurópski politici vyzývajú ľudí, aby šetrili s kúrením a „porazili sme tak Putina“. Nie všetko šetrenie je tak jednoduché, ako vyzerá.

V reportáž televízie Markíza ukázali, že Slováci, ktorí šetrili s ohrevom vody v bojleroch, skončili na silných antibiotikách.

Dôvodom je slabo ohriata voda, vďaka ktorej sa v ohrevných zariadeniach začala šíriť nebezpečná baktéria.

Hygiena v Čechách, kde znížili teplotu v bojleroch hlási 20% nárast ochorení touto baktériou, ktorá sa šíri v slabo vyhrievaných zariadeniach na ohrev vody.

Ak znížite ohrev vody na 45 stupňov, stačí sa vo vode osprchovať a baktérie sa nadýchať a máte vážne zdravotné problémy.

Baktéria vám môže napadnúť pľúca a môže vás aj zabiť. Rizikom je odstáta a zle zohriata voda, upozorňuje televízia Markíza. Legionárska choroba ohrozuje najmä starších ľudí.

Vodu preto nedávajte zohrievať na menej ako 50 stupňov, inak máte obrovské riziko, že sa táto baktéria u vás rozšíri.

„Čo je toto za dobu? Energie drahé, pohonné hmoty drahé, niektoré lieky nedostupné, na základné potraviny za chvíľku nebudú peniaze. Tlieskam   kompetentným za to, kam to dostali… len tak ďalej  “ píše v diskusii Timea.

„Ale nieeee. Tak čo ušetríte, to vám dajú dole z výplaty na maródke a nakúpiš lieky. Inak som aj čakal, že týmto šetrením na teple sa zaťažia vo väčšom zdravotníci. Je to ako začarovaný kruh.“ píše Erik.

„Toto je vysledok toho sialenstva, ktore zacala EU, nech si to teraz vezme na zodpovednost. A moze to byt este horsie, lebo ked udrie riadna zima a ludia nebudu dostatocne prekurovat byty a domy zacnu uradovat plesne.“ píše Ingrid.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *