Lacná elektrina zrejme nebude. Hrozia extrémne vysoké platby. Vláda sa nedohodla s elektrárňami

Vláda sa ešte pred pár týždňami chválila tým, že Slovákom sa nezdvihne cena elektrickej energie a len mierne, asi o 15% sa zdvihne cena plynu. Slováci by tam mali z pomedzi štátov EÚ veľmi lacné energie. Vyzerá to však, že za elektrinu si pekne priplatíme.

Akcionári Slovenských elektrární v piatok neodobrili zmluvu o dodávke zlacnenej elektriny pre domácnosti.

Tento týždeň budú akcionári – taliansky Enel, česká skupina EPH, ktorú spoluvlastnia český miliardár Daniel Křetínský a slovenský finančník Patrik Tkáč a slovenské ministerstvo hospodárstva – pokračovať v rokovaní a hľadaní riešenia. Dôvody nepodpisu zmluvy nie sú jasné, uvádza Denník E.

Ešte na začiatku decembra pri tom Igor Matovič a Eduard Heger upokojovali Slovákov, že budú platiť za elektrinu len toľko, čo tento rok. Ministerstvo financií ani hospodárstva na otázky denníka nereagovali.

Medzitým však vláda schválila novú daň pre výrobcov elektriny, na čo Slovenské elektrárne zareagovali, že to môže ohroziť memorandum, ktoré sa podpísalo na začiatku roka 2022, píše Pravda.sk

Pre pád vlády nemá Slovensko schválený ani štátny rozpočet, čo tiež ohrozuje, kto dodávateľom preplatí elektrinu a plyn, ktorú draho nakúpia na trhoch a lacno majú dodať domácnostiam a firmám, dodáva portál Pravda.sk

„Oni naslubuju a skutek útek!!! Jednou rukou čo -to dajú, vzápätí to druhou rukou zoberú!!! Toto je ich pomoc.“ píše Mária v diskusii.

„Keby ste nepchali peniaze na ukrajinu a na zbrane tak sme mohli mať našu lacnú elektrinu a tomu odkazujem čo predal našu elektrinu aby nevidel z tých penazí ani cent.“ myslí si Libuša.

„Kašľať na to. Podstatné je že tu máme najdemokratickejšiu, protikorupčnú a proukrajinskú vládu.  Tupci❗“ napísal Roman.

„No a je to tu nič nevyrokovali a naťahovali nás ,ako gumu z gatí.A ten priblblý Heger ešte povie ,že oni pomáhajú najviac ľuďom.Uvidíme teda v januári.“ píše Ľubka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *