Kyjev je opäť v plameňoch! Rusi nemajú dosť a posielajú ďalšie drony

Kyjevský starosta Vitalij Kličko uviedol, že v stredu skoro ráno zasiahli centrálnu kyjevskú štvrť Ševčenkovskij výbuchy.

„Záchranná služba vyslaná,“ uviedol Kličko v aplikácii Telegram. „Podrobnosti neskôr.“

Gubernátor Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba uviedol, že systémy protivzdušnej obrany fungujú.

V historickom centre Kyjeva boli hlásené výbuchy. Drony mali zaútočiť

Z historického centra Kyjeva, kde sa nachádzajú vládne budovy, boli hlásené výbuchy. Starosta mesta Vitalij Kličko na Telegrame napísal, že na miesto nešťastia smerujú záchranári. Agentúra Reuters uvádza, že približne 20 minút pred výbuchmi bol v Kyjeve a Kyjevskej oblasti vyhlásený letecký poplach. Podľa niektorých používateľov sociálnych médií zaútočili v hlavnom meste iránske drony.

Protivzdušná obrana v Kyjevskej oblasti zostrelila desať dronov, úrady varujú pred ďalším útokom

Primátor mesta Vitalij Kličko na Telegrame napísal, že sily protivzdušnej obrany zostrelili v hlavnom meste a v Kyjevskej oblasti desať iránskych dronov Shahed. O žiadnych škodách neinformoval.

V Kyjevskej, Žitomírskej a Vinnickej oblasti platil od rána poplach protivzdušnej obrany a úrady vyzvali obyvateľov týchto regiónov, aby zostali v krytoch, kým sa poplach neskončí. Podľa informácií RBK-Ukrajina bolo na pravom brehu Dnepra počuť iránske drony a správa Žitomírskej oblasti varovala pred možnou druhou vlnou útokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *