Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. Sankcie dávajú Nemecku zabrať

Sankcie proti Rusku za jeho inváziu či strach, že Putin úplne vypne plyn dostávajú Nemecko do krízových situácii.

Vláda v Nemecku je v panike a občanom politici hovoria, že sa sprchujú maximálne päť minút či vo dvojiciach.

Nemecký vicekancelár Robert Habeck vyzýva občanov, aby znížili svoju spotrebu. „Nikdy v živote som sa nesprchoval viac ako päť minút,“ tvrdí. Dokonca sa nezabudol pochváliť, že v zime má doma po celý deň vypnuté kúrenie, keďže je skoro stále niekde von.

45 krajín sa zaviazalo koordinovať dôkazy o vojnových zločinoch na Ukrajine

Viac ako 40 amerických a európskych súdnych orgánov sa dohodlo, že budú koordinovať vyšetrovanie podozrenia z vojnových zločinov na Ukrajine, a to krátko po tom, čo podľa Kyjeva došlo k ruskému raketovému útoku, pri ktorom boli zabití civilisti ďaleko od frontovej línie.

Na konferencii v Haagu – sídle Medzinárodného trestného súdu (ICC) – podpísali krajiny politické vyhlásenie o spolupráci pri vyšetrovaní.

Prisľúbili tiež 20 miliónov eur (20 miliónov dolárov) na pomoc ICC, ako aj úradu generálneho prokurátora na Ukrajine a podporným snahám OSN.

Osem mŕtvych po útoku ruskou raketou na Vinnycji

Pri ruskom raketovom útoku na stredoukrajinské mesto Vinnycja zahynulo osem ľudí, uviedol úrad prezidenta Zelenského.

„Sú tu mŕtvi a zranení,“ napísal Serhij Borzov, gubernátor Vinnyckej oblasti, v aplikácii pre zasielanie správ Telegram. Polícia neskôr uviedla pôvodný počet dvoch mŕtvych a šiestich zranených a uviedla, že horí asi 50 vozidiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *