Kresťanská škola v Amerike urobila miesto bohoslužby show s mužom v šatách

Študenti americkej cirkevnej strednej školy Grace na Manhattane tvrdia, že sa 27. apríla mali zúčastniť stredajšej bohoslužby, keď ich prekvapivo privítala náhradnú show, v ktorej vystupovala tancujúci drag queen (muž v ženských šatách) v oranžových go-go topánkach s názvom „Brita Filter“. Akciu sponzorovalo „Spektrum“, školský klub na podporu LGBT, a členovia školského učiteľského zboru.

Študenti tvrdia, že sa cítili pod nátlakom a museli predstierať, že sa im akcia páči. Niektorí členovia klubu „Spectrum“ poklepávali tínedžerov po ramenách a nariaďovali im, aby sa na predstavenie postavili, zatiaľ čo iní rozdávali nálepky hrdosti a vyhlasovali: „Vezmi si jednu, alebo si homofób“. Iné deti sa do šou zapojili a začali v kaplnke twerkovať.

Po skončení tanca Brita hovorila o tom, že je „pansexuál“.

Jeden zo študentov povedal: „Je pozoruhodné, že táto osoba o sebe neustále hovorila, že je báječná, talentovaná a krásna. Nie len raz alebo dvakrát, ale stále dookola sa táto osoba takto uisťovala…“.

Okrem zjavnej urážky kresťanského učenia sa trend sexualizovaných drag vystúpení pre deti sponzorovaných školami stal epidémiou. Rad škôl bol v uplynulom roku pristihnutý pri tajnom organizovaní vystúpení drag queen bez toho, aby požiadal rodičov o povolenie. Širšia medializácia týchto akcií sa stretla s útokmi ľavičiarov, ktorí tvrdia, že v školách neexistuje žiadna sexualizačná agenda.

Na TikToku sa Brita akcií pochválila:

„Katolícka stredná škola tu v New Yorku ma pozvala do svojej Pride kaplnky. Na viditeľnosti záleží a ja som veľmi poctená, že som mala možnosť hovoriť s vami o svojej práci aktivistky LGBTQ+ Drag Queen.“

Cirkevné školy Grace plánujú predstaviť akcie hrdosti aj mladším stredoškolákom, a to v rámci lekcií o „histórii vlajky hrdosti“ a o tom, čo symbolizuje.

@thebritafilter I literally went to church to teach the children today… ️‍ ️‍⚧️ A Catholic High School here in NYC invited me to their Pride ️‍ Chapel. Visibility matters and I’m so honored to have had the chance to talk to you about my work as a LGBTQ+ Drag Queen Activist. Comment if you want me to post part 2… #drag #church #dragqueen #lgbtq #pride ♬ original sound – Brita Filter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *