Kotlebu ako poslanca vytiahli ťažkoodenci z auta a nikto sa Národnej rady nepýtal o povolenie

Brat šéfa ĽSNS Marek Kotleba, ktorý je tiež poslancom parlamentu reaguje na zadržanie Roberta Kaliňáka a obvinenie Roberta Fica. Mladší Kotleba celú situáciu opisuje aj ako možné „divadlo“.

Poslanec ĽSNS Marek Kotleba pripomína, že polícia vraj nemohla zadržať Roberta Fica, pretože nemali povolenie od Národnej rady. Spomína však to, že ešte v lete na protestoch proti vláde jeho ťažkoodenci bez problémov zadržali aj keď im jasne povedal, že je poslancom Národnej rady a bez jej súhlasu ho zadržať nemôžu „Beriem to tak trošku z nadhľadom celé tieto zadržania“.

Kotleba spomína aj to, že práve vláda Roberta Fica vytvorila NAKU, ktorá bola podľa neho proti ĽSNS a práve táto „ich NAKA“ ich teraz zadržala.

Marek Kotleba neverí, že reálne odsúdia Fica či Kaliňáka. Myslí si aj to, že to celé môže byť jedno veľké divadlo na získanie hlasov pre obe strany.

Podľa informácii však do Národnej rady neprišli žiadosť o vydanie R.F. a teda nie je jasné, či bola podaná žiadosť o väzobné stíhanie.

K celej kauze sa vyjadril aj poslanec ĽSNS Rastislav Schlosár

„Dobre si pamätáme, čo za tých 12 rokov vládnutia popáchali smerácke vlády na Slovensku. Nezabúdame ani na to, že politickú políciu NAKA stvoril práve SMER. A to aj na prenasledovanie politických oponentov, predovšetkým našej strany ĽS Naše Slovensko. Vieme o tom svoje a zažili sme to vlastnej koži. Dnes sa to však SMERU vypomstilo. Jeho dielo sa obrátilo proti jeho vlastným predstaviteľom – Ficovi a Kaliňákovi. Každopádne, pokiaľ ide o obvinenia z trestných činov, v tomto nekompromisne zastávame princíp prezumpcie neviny. Bez ohľadu na to, či je obvinený politik alebo akákoľvek iná osoba, nemôžme ho dopredu odsúdiť. Obzvlášť, keď vieme, čoho je Hegerovsko-Matovičovská vláda schopná v prenasledovaní opozície. Preto, keď sa nás pýtate, či budeme v Národnej rade hlasovať za vzatie poslanca Fica do väzby, odpoveď môže byť len jedna. Počkáme si na to, s akými dôkazmi NAKA príde. Ak nás nedokáže presvedčiť, že má na to naozaj vážne a zákonné dôvody, nebudeme za to v žiadnom prípade hlasovať. Tu nejde pritom vôbec o Fica a o to, čo si o ňom myslíme. Ide o to, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako. Inak otvoríme dvere novodobej totalite.“