Kotleba: Všetci sa musíme spojiť a ukázať prezidentke a vláde, že národ je pripravený ich kedykoľvek vymeniť

K včerajším udalostiam, zadržaniu Roberta Kaliňáka a obvineniu Roberta Fica sa vyjadril aj šéf ĽSNS Marian Kotleba. Ten vyzýva na úplný celonárodný odpor a generálny štrajk. Podľa neho len toto dokáže zastaviť vládu.

Podľa Kotlebu tieto udalosti už úplne odhalili „fašistickú tvár tejto vlády“. Tvrdí, že táto vláda chce úplne zničiť politickú opozíciu.

Kotlebu totiž začiatok mesiaca odsúdili za sympatie k extrémizmu v kauze, kedy daroval kontroverzné šeky chudobným rodinám a súd v sume 1488€ videl extrémizmus.

Šéf ĽSNS tvrdí, že vláda chce jeho ako „hlas ulice“ a Roberta Fica ako „predstaviteľa politických štruktúr“ úplne odstaviť „aby sa potom mohli vrhnúť na všetkých občanov Slovenska“ a na všetkých, ktorí podľa neho nebudú s vládou súhlasiť.

Podľa Kotlebu sa musí opozícia spojiť, inak „sa dožijeme veľmi zlej budúcnosit“. Hovorí o tom, že táto vláda odovzdáva suverenitu Slovenskej republiky Európskej únii a NATO „Každým týždňom strácame čo raz viac našej štátnosti“.

Kotleba sa však vo videu kriticky postavil aj k samotnému Smeru, ktorý podľa neho 12 rokov nemyslel počas vládnutia na ľudí a robil všetko preto, aby „sa zapáčili v Bruseli“.

Spomenul aj samotné vytvorenie policajného oddielu NAKA, ktorý vytvorila práve Ficova vláda a tá istá NAKA ich teraz obvinila.