Kotlebovci neustupujú a Kotleba ide ďalej bojovať za svoj poslanecký mandát: „Klub ĽSNS zrušil maďarský podpredseda Grendel“

Šéf ĽSNS Mariana Kotlebu podmienečne odsúdil súd za kontroverzné šeky, ktoré daroval chudobným rodinám. Súd v číslach videl sympatie s extrémizmom. Kotlebu tak v podstate politicky umlčali, prišiel o poslanecký mandát a je otázne, či bude môcť v ďalších parlamentných voľbách kandidovať.

Kotlebovci sa však nevzdávajú a o mandát ich šéfa chcú právnou cestou bojovať

Uvádzame celé stanovisko ĽSNS:

Zrušenie poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko v Národnej rade Slovenskej republiky je ďalším krokom súčasnej protinárodnej vlády na likvidáciu jedinej skutočnej opozície na Slovensku. Robia všetko pre to, aby nás zastavili alebo aspoň znechutili v našej neochvejnej a dlhodobej práci pre národ.

Toto rozhodnutie, pod ktoré sa podpísal maďarský podpredseda parlamentu Gábor Grendel, je nezákonné, pretože vychádza z nesprávnej skutočnosti, že zanikol poslanecký mandát predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu. Ako sme už dôkladne vysvetlili, Marianovi Kotlebovi mandát nezanikol, pretože to v jeho prípade neumožňuje dikcia § 81 písm. f) Ústavy Slovenskej republiky. Mandát si preto náš predseda Marian Kotleba bude právnou cestou uplatňovať naďalej.

A ak si podpredseda parlamentu Grendel a ďalší vládni poslanci myslia, že týmto protiprávnym krokom nás zastavia, veľmi sa mýlia. Naopak, budeme ešte tvrdšie, nekompromisnejšie a rozhodnejšie na pôde parlamentu obraňovať a presadzovať národné, kresťanské a sociálne záujmy obyvateľov Slovenska!

A náš odkaz pre všetkých neprajníkov našej strany je úplne jasný!

Čím viac budete do nás biť, čím viac nás budete prenasledovať a čím viac sa nás budete snažiť za každú cenu zničiť, tým väčší bude náš odpor proti vám!