AKTUÁLNE: Medveďovi v Tatrách hádzali jedlo, aby sa s ním odfotili. Rozbehol sa aj po deťoch (Video)

Nebezpečná situácia sa stala na Slovensku v posledných dňoch. V našich Nízkych tatrách medveď útočil na ľudí a podarilo sa to zachytiť na videu. Ľudia ho však „provokovali“ a dokonca mu vraj nosili jedlo, aby sa s ním odfotili.

Autor videa Albert Krištof na sociálnej sieti informoval s videom a popisom k udalosti:

„O tomto macovi vie veľa ľudí ktorí častejšie skialpuju alebo chodia na túru na Ďumbier alebo Chatu M. R. Štefánia lebo sa tam často motá a neboli sme jediní co sme ho stretli.. Väčšina z vás píše ze by sa po… od strachu. Podľa mňa to je chyba.. Každý stret s medveďom je úplne odlišný, je tam kopa faktorov.. Mali sme to šťastie že sme natrafili na mladého zvedavého maca ktorý nebol agresívny.. Zvrat v pokojnej situácii nastal keď turisti začali od neho utekať, automaticky sa za nimi rozbehol.. Keď som od neho odchádzal tiež sa kus za mnou rozbehol.. Bral som ho s rešpektom ale nedal som mu najavo strach nemal som dôvod.. Možno si niektorý povedia ze sme sa hrali na veľkých frajerov ale nieje to tak.. V tom čase tade išlo viacero turistov s deťmi ktorých sme upozorňovali a zatiaľ sme „zabávali“ maca aby mohli v kľude prejsť, lyže sú dosť rýchle ale detský beh určite nie.. Neskôr som sa dozvedel ze niektorí turisti mu hádžu jedlo aby si spravili selfiecka… Prosím nerobte to!!!.. Ešte sa dostalo ku mne že prečo sme nebezali na pomoc tým deťom.., no na lyžiach sa behá ťažko a bolo to tak v krátkom čase že sa to proste nedalo.. To čo som rozprával je jediné čo ma napadlo aj keď som možno kus trepal, snažil som sa iba zachovať chladnú hlavu..“

Podľa informácii Chaty M. R. Štefánika pod Ďumbierom medveď dostal odvahu a napadol dvoch ľudí, no našťastie sa nikomu nič nestalo. Medveďa majú prísť zajtra uspať a odviezť.