Kotleba vyzval Čaputovú: Na pohreb Eriky pošlite čestnú stráž!

Médiami momentálne prebehla informácia o tom, že zavraždenú 46 ročnú ženu v Michalovciach mal dobodať nožom a pripraviť o život mladík z osady.

Okamžite sa spustila kritika na sociálnych sieťach od verejnosti na stranu najvyšších ústavných činiteľov, či budú konať podobne ako v iných prípadoch a spomínajú ďalšiu vraždu dvoch osôb pred bratislavskou Teplárňou.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba vo videu vyzýva prezidentku Čaputovú, aby na pohrebe zavraždenej ženy takisto bola prítomná čestná prezidentská stráž, ktorú prezidentka poslala na pohreb dvoch LGBTI osôb.

„Prezidentka Čaputová, týmto vás vyzývam, aby aj na pohrebe zdravotnej sestričky Eriky, bola prezidentská čestná stráž. Erika totiž doplatila na neschopnosť štátu. Na neschopnosť všetkých týchto vašich vlád ochrániť slušných ľudí pred asociálmi a sadistami“ hovorí Kotleba vo videu.

Vo videu šéf ĽSNS dokonca vyzval policajného prezidenta, aby vyhlásil policajné akcie v osadách.

Podľa informácii TV Markíza a Plus 7 Dní polícia zadržala údajného vraha podozrivého z brutálnej vraždy 46 ročnej ženy v Michalovciach.

Podľa všetkého má ísť o mladíka z rómskej osady neďaleko miesta činu. Obvinenie mu zatiaľ nebolo vznesené.

Zadržať ho mali v utorok v ranných hodinách vo vlaku smerujúcom do Českej republiky, píšu tvnoviny.sk

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, vykonávané ďalšie potrebné procesné úkony, nateraz bližšie informácie nie je možné poskytnúť. Urobíme tak hneď, keď to procesná situácia dovolí,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

46-ročnú Eriku zavraždil mladík krátko po šiestej hodine ráno. Zábery nahrala aj priemyselná kamera a ide z nich doslovne mrazivý pocit.

Žena si v nedeľu išla vybrať peniaze z bankomatu, kde sa stretla aj s mužom, ktorý ju neskôr napadol.

„Niekoľko bodných rán, ktoré utrpela 46-ročná Michalovčanka, bolo nezlučiteľných so životom a na mieste im podľahla,“ informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti. Vraždu zachytilo aj video, na ktorom počuť, ako zúfalá žena volá o pomoc.

Podľa televízie Markíza Michalovčanka Erika odišla k bankomatu v čase, keď jej partner ešte spal. Obaja pracovali v zahraničí a mali sa tam aj vrátiť. V ten deň mali ísť na návštevu k rodičom Eriky a práve jej otec povedal, aby ju šli hľadať, dodala Markíza.

Zo záberov je zjavné, že úbohú Eriku páchateľ naháňal. A ona kričala, jej opakované volanie „Pomóc!“ sa ozývalo prázdnou ulicou. Polícia po nájdení jej tela začala intenzívne pátrať po vrahovi a začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy, informuje portál plus7dni.sk

@mario_vidak

♬ original sound – Mário Vidák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *