Kotleba sa obáva, že sa prípad ožratého Dědečka začína krútiť, lebo nie je obyčajný človek, ale papaláš

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa vyjadril k tragickej udalosti, kde vysokopostavený funkcionár Dušan Dědeček zavraždil pod vplyvom alkoholu piatich nevinných ľudí na Zochovej zástavke v Bratislave a ďalších sedem ťažko zranil.

Kotleba sa obáva toho, aby sa prípad nezačal „krútiť“ a varuje, že už sa objavujú informácie, že k takejto nehode by došlo aj bez alkoholu.

„Médiá totiž už vydali články, v ktorých akože znalci hovoria, o tom že, v tomto prípade keď, zahynulo už päť ľudí a ďalší sú s vážnymi zraneniami v nemocnici, že vlastne alkohol nehral až takú úlohu, a že by to bola tragédia aj bez alkoholu. Jednoducho už sa to začína krútiť..“ hovorí Marian Kotleba vo videu.

Šéf ĽSNS varuje, že vinníkom nie je obyčajný človek, ale papaláš, ktorý má podľa neho blízko k politikom.

Vo videu Marian Kotleba oznámil, že ponúka bezplatné právne služby ich právnika JUDr. Milana Španíra, ktorý zadarmo pomôže všetkým poškodeným v tejto tragickej udalosti.

„Vraj mu hrozí aj doživotie, ale stále len hrozí, aby zapchali ľuďom ústa a zakryli oči? Až keď ho odsúdia, potom uverím… aby to nakoniec nebolo 7 rokov….“ píše v diskusii Martin.

Dušanovi Dědečkovi nakoniec nehrozí trest len 7 až 12 rokov, ako hovorili prvotné informácie, ale dokonca až doživotie, uvádza polícia.

„Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie a následne bolo zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky vznesené obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia 60-ročnému Dušanovi D. z Bratislavy,“ uviedol hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

„60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB, ktorý pred jazdou požíval alkohol, zišiel vo vysokej rýchlosti počas jazdy mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy. Tam sa v tom čase nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s osobami. V dôsledku tejto zrážky bezprostredne na mieste zahynuli štyri osoby, tri osoby boli v kritickom stave prevezené do nemocníc, ďalšie tri osoby utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach.“ informuje polícia.

„Ako sa nám ešte skôr podarilo zistiť, podľa predbežných zistení sa auto, ktoré Dědeček šoféroval, vyrútilo z podjazdu 130-kilometrovou rýchlosťou a zastávkou preletelo v rýchlosti 110 kilometrov za hodinu. “ uvádza portál tvnoviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *