Kotleba sa neovládol naživo v rádiu: Vládne nám zasratý Brusel! Toto sme chceli?!

Šéf ĽSNS Marian Kotleba v stredu viedol debatu s jeho kolegom z českej strany DSSS Tomášom Vandasom na kotlebovskom rádiu Kompas.

Kotleba v relácii kritizoval Európsku úniu a tvrdil, že Slovensko sa dokáže postaviť na nohy len vtedy, ak z EÚ vystúpime.

Spomenul aj podľa neho falošných politikov, ktorí sa hrajú na vlastencov, ale odmietajú spoluprácu so stranami, ktoré sú za vystúpenie z EÚ.

Tu spomenul šéfa Smeru Roberta Fica, ktorý síce kritizuje politiku EÚ či Západu, no je za proeurópske smerovanie a hlasoval aj za rozšírenie NATO, čo Kotleba kritizoval.

Už nám nevládne Praha, ale ten zasratý Brusel, ktorý nás ničí. Toto sme chceli? Pýta sa Kotleba v diskusii.

Podľa Kotlebu už Európska únia ukázala, že nie je reformovateľná „..že je to jednoducho moloch, ktorý povedie svoje národné štáty k úplnej likvidácii, k úplnému zániku“ myslí si šéf ĽSNS.

Podľa šéfa ĽSNS neexistuje pre Slovensko iná cesta, len sa „oslobodiť z EÚ“.

Fico však v jednom zo svojich vyhlásení povedal, že si nevie predstaviť po voľbách spoluprácu so stranou, ktorý chce odísť z EÚ

„Každá strana, ktorá získa viac ako 5 percent a dostane sa do parlamentu, môže byť súčasťou akýchsi rozhovorov. My máme ale tri parametre, ktoré vždy sledujeme v našej politike. Máme záujem spolupracovať len so stranami, ktoré sú protifašistické, ktoré sú proeurópske a ktoré sú silne sociálne orientované. Toto sú naše limity,“ uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Odpovedal tak na otázku redaktorky televízie TA3, ktoré politické subjekty po prípadných predčasných voľbách vylučuje zo spolupráce.

„Aby som to povedal veľmi jasne. Ak nejaká strana tvrdí, že treba vystúpiť z EÚ, tak asi ťažko by sme vedeli s nimi spolupracovať. Alebo ak niekto povie, že koncentračné tábory neexistovali, že to je celé vymyslené, tak asi ťažko by sme s takouto stranou spolupracovali,“ dodal líder Smeru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *