Kotleba naložil Mazurekovi: Vaši poslanci jazdia na Mercedesoch a už nechcete dať ani rodinám?

Aj keď Kotlebovci majú isté pripomienky k Matovičovmu finančnému balíku pre rodiny, ktorými chce minister financií podporiť slovenské rodiny s deťmi, podporujú ho. Niektorí opoziční poslanci toto však kritizovali a tak sa šéf ĽSNS Marian Kotleba k všetkému vyjadril.

Podľa neho Kotlebovci určite nepodporujú Matovičovu vládu, ale podporia to, čo podporuje slovenské rodiny. Majú však isté pripomienky a to napríklad, aby takéto peniaze nedostávali určité skupiny obyvateľov, ktoré si z toho robia biznis.

Kotleba sa vo videu aj veľmi ostro pustil do bývalého straníckeho kolegu Milana Mazureka, ktorý tento balík pre slovenské rodiny nepodporuje. Vyčíta mu, že sa mu ako poslancovi zvýšil plat o 370€ a nechce podporiť tento balíček, ktorý dá pracujúcim rodinám 100€ na dieťa.

„Milanko Mazurek, ty, ktorý si mi na pleci v kancelárii vyplakával, že z čoho budeš žiť, keď si stratil poslanecký plat po odsúdení , tak ty ideš rozprávať, že tieto rodiny si nezaslúžia takúto podporu a že, nejdeme hlasovať za podporu rodín, ale za podporu Matoviča? Milan, Ty si sa už pod vplyvom tých agentov, ktorých v Republike asi máte, Ty si sa už musel načisto zblázniť.“ hovorí Kotleba s tým, že poslanci Republiky jazdia na Mercedesoch triedy S (Miroslav Suja jazdí do parlamentu na najnovšom Mercedese triedy S) a už nedoprajú ani ľuďom.

„Hlasovanie o podpore pre rodiny. Zaujímavé, ako sa všetky liberálne médiá, liberálne strany, liberálne spolky a Milan Mazurek spojili do jedného frontu. Za každú cenu zabrániť podpore rodín, za každú cenu zabrániť zlepšeniu podmienok pre výchovu detí. My sa týmto falošným poplachom oklamať nedáme a zostaneme verní nášmu presvedčeniu: podporiť vždy každý návrh, ktorý je dobrý pre Slovensko, ktorý je dobrý pre ľudí, a to bez ohľadu na to, kto takýto návrh predkladá.Pre tých, ktorí naskočili na liberálnu a smerákmi vymyslenú teóriu o tom, že ak by tento vládny návrh na podporu rodín neprešiel, tak vláda padne, musím trošku objasniť situáciu.Je to presne naopak. Omnoho vyššia šanca na pád vlády je vtedy, ak tento návrh, ktorý tak veľmi rozpálil liberálov, prejde. Len vtedy majú totiž liberáli, ktorí sú súčasťou vládnej koalície, skutočnú motiváciu riešiť odchod z vlády.Veď rozmýšľajte. Ak liberálom tento návrh vadí a návrh neprejde, prečo by odchádzali? Ale ak im tento návrh pre rodiny vadí a návrh prejde, tak je logické, že dôvod na odchod majú!Každý si o tom môžete myslieť čo chcete, my ale pri podpore rodín a pri podpore detí slušných rodičov máme jasno. Aj preto budeme od Igora Matoviča žiadať, aby tento návrh ešte viac vylepšil v prospech slušných a pracujúcich rodičov tak, aby prijaté sociálne opatrenia nemohli byť zneužité na populačnú explóziu neprispôsobivých.“ píše Kotleba na sociálnej sieti.