Košice ukázali silu! Na protest prišli tisíce ľudí: Pre túto vládu nie je Slovensko na prvom mieste!

V Košiciach sa dnes po 15-tej hodine konal protest s názvom „Slovensko na prvom mieste!“. Aktivisti žiadajú slovenské energie za slovenské ceny či koniec vojny a zrušiť vývoz zbraní.

V Košiciach sa zišli tisíce ľudí, ktorí vyjadrili nespokojnosť s vládou a ľudia v dave tvrdia, že necítia pomoc od vlády.

Ľudia v dave hovorili o tom, že sa boja povedať svoj názor a majú strach, že zaň budú stíhaní. Veria však, že ľudia dokážu zmeniť tento systém, ale musí ich byť stále viac a viac. Myslia si aj to, že pre súčasnú vládu nie je Slovensko na prvom mieste. Protestujú tiež proti zdražovaniu a slabej pomoci od štátu.

„Iba láska a pravda zabezpečí mier a kto vyrába zbrane iba podporuje vojnu.“ vyhlásil muž v dave.

Protest organizoval politický analytik Ján Baránek.

Motto protestu znie Slovenské energie za slovenské ceny! A hneď na úvodnej stránke sú hlavné problémy, ktoré trápia občanov Slovenska: Plyn, elektrina, chudoba, grean deal, Stop dodávaniu zbraní a podporovania vojen! Občianske združenie organizátorov má názov Nádej a Sloboda.

Baránek pozval ľudí do Košíc na protest slovami: “Chcem pozvať všetkých, ktorí môžu a chcú prísť a prejaviť svoj názor. Protest bude hlavne k aktuálnej hlavne sociálnej situácii… Slovenské energie za slovenské ceny. Čítal som niekoľko analýz, prečo sa to nedá urobiť.

Ja som presvedčený, že sa to dá urobiť, a na tom proteste vystúpi odborník, ktorý vysvetlí ako sa to dá urobiť. Pre mňa je neprijateľné tvrdenie, že sa to nedá, lebo dôsledkom bude, že ľudia budú padať – a už aj padajú do energetickej chudoby, s ktorou súvisí celková chudoba na Slovensku.”

“Takže tento protest bude zameraný na sociálnu oblasť a čím bude silnejšia účasť, tým to bude silnejší odkaz smerom k vláde aj smerom ku kompetentným orgánom, aby s tým niečo robili. Lebo ak sa naplnia tie katastrofické scenáre, ak sa naplnia analýzy pekárov, ktorí tvrdia, že je reálne, že chlieb bude stáť 7,40 €, tak to potom znamená, že si chleba kupovať nebudeme. Týka sa to celej krajiny, celého hospodárstva, znamená to, že padneme do anarchie. A to nikto nechce!

Takže aj tento protest má byť posledným varovaním pre vládu, aby sa tu konečne niečo udialo, hlavne v tej sociálnej oblasti. Teraz je tá príležitosť, poďme to urobiť!” povedal Baránek, ktorý na toto nebezpečenstvo už upozorňuje dávno. Upozornil, že rovnako, ako bolo Slovensko najhoršie v Európe v pandemickej pomoci, bude najhoršie v pomoci aj v tejto kríze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *